Burnum İçin Estetik İstiyorum…

21 Şubat 2013 - 15:48

Genel olarak estetik cerrahi işlem kişinin yüz görünümünü düzeltmek amaçlı olmaktadır. Estetik burun ameliyatları yani “rinoplasti”kişinin memnun olmadığı burun yapısını yüz şekline uyacak oranda yapılan düzeltmelerdir. Burun operasyonları genellikle doğuştan olan burun yapısı bozukluğu, kaza sonucu burunda oluşan bozukluklar, darbe sonucu eğrilikler gibi problemlerde estetik burun operasyonuna başvurulmaktadır.

Estetik burun ameliyatları kişide nefes alamama problemlerinde, tıkanıklıklarda ve şekil bozukluklarında yapılan cerrahi girişimdir. Burun operasyonuna uygun olan kişilerin özellikle burun büyümesi tam olarak %90 oranında tamamlamış olması gerekir. Kızlarda genellikle 17 yaşında erkelerde de 18 yaşında bu operasyonun yapılması daha uygun olmaktadır. Daha ileri yaşlarda ve zaman içersinde kişiyi burun estetik ameliyatına yönlendiren özellikle sağlık problemleri olmaktadır.

Bazı hastalarda burun yapıları yüzlerine oranla daha büyük olmaktadır.

  •  Özellikle burun yapısının görünümünde olan çökmeler,
  •  Darbe sonucunda oluşan eğrilikler,
  •  Burun deliklerinin normal genişliğinden daha geniş ve büyük görünmesi,
  •  Burun uç yapısının çok geniş ve yuvarlak olması
  • Kişide nefes almasını engellemesi ve tıkanıklıklar oluşması
  • Geçirilmiş olan kaza sonucunda burun yapısında olan bozukluklar
  • Burunda çarpıklık veya yamukluklar

Bu sayılan gibi pek çok nedenden dolayı kişiler estetik burun ameliyatını tercih etmektedirler. Bu ameliyatlarda ilk önce bir plastik cerraha danışmak gereklidir. Çünkü yapılacak olan burun estetiği ameliyatına uygun olup olmadığı araştırılmalıdır. Yapılan fiziki muayeneden sonra burun operasyonu için hangi yöntemin kullanılacağı tespit edilir. Kişinin görünümünü düzeltmek için yapılan burun operasyonlarından sonra çok nadirde olsa bazı komplikasyonlar gelişebilmektedir. Kişide meydana gelen kötü iyileşmeler sonucunda bir ikinci ameliyat bazen nadirde olsa gerekebilmektedir. İyileşme dönemi düzenli olarak takip edilmelidir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği