Burnumun Şeklini Değiştirmek İstiyorum..

25 Şubat 2013 - 12:40

Genellikle son yıllarda burun estetiği ameliyatları oldukça yaygınlaşmakta ve pek çok kişi bunun için doktora başvurmaktadır. Özellikle insanların bazıları doğuştan olan burun yapısını beğenmiyor, bazıları ise zorunlu olarak yani darbe sonucu burunda eğrilik, çarpıklık ve burun tıkanıklıkları gibi şikâyetlerden dolayı doktora başvurmaktadırlar. Bu şikâyetler neticesinde ülkemizde estetik burun ameliyatları oldukça yaygın ve sık olarak yapılmaktadır.

Burun genellikle yüzün tam orta bölgesinde bulunan göz, dudak, kaşlar, ağız ve çene yapısı ile bir görselliğe etkileşim olmaktadır. Özellikle kişide görsel güzelliği en fazla etkileyen faktör burunun yapısıdır. Sürekli olarak sosyal olan kişilerde farklı yüzlerle bir araya gelindiğinde kişinin yüzünün diğer parçalarını tamamlayan burun oranlı ve uyumlu olması yüz güzelliği için önemli faktör olmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi burun yapısını beğenmediği için estetik burun operasyonunu tercih etmektedir.

Ayrıca burun kişi için çok önemli bir organdır. Özellikle nefes almak, kokuları almada, havanın nemlendirilmesinde ve ısıtılmasında en önemlisi de kişinin sesinin kendine özgü olmasını sağlayan burnumuzdur. Oysa burun yüz güzelliği açısından vazgeçilemeyen bir görsellik olsa da en önemli faktörü insan sağlığı için çok önemli olan organlarımızdan bir tanesidir.

Genellikle kişide burnun yapısında olan olumsuz fonksiyonları da kötü olarak etkilemektedir. Burun yapısı eğik ya da çarpık şekilde olan burun yapısının yanları içine çökmüş sıkılmış gibi olanlardır. Bazı insanların burun iç kemiğinde eğrilik olmaktadır bu da kişinin rahat nefes almasını engeller ve burnun tıkanmasına sebep olmaktadır. Sağlık açısından da pek çok insan burun operasyonuna başvurmaktadır. Bu kişilerde burun hem içten hem de dıştan düzeltilmediği zaman fonksiyonunu tam olarak yapamaz ve kişide estetik bir görünüm oluşturmaz.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği