Burnundan Memnun Olmayanlara Burun Operasyonu Hakkında Bilgi

13 Şubat 2013 - 9:50

Burun operasyonları daha çok kişinin burun yapısının eğri olması, şekil bozuklukları, deformasyonlar ve pek çok sebepten dolayı estetik burun ameliyatlarını tercih edilmektedir.

Bunun yanı sıra bazı sağlık problemleri sebebi ile burun operasyonu yaptırılmaktadır. Kişinin burun içindeki kıkırdak dokusunda meydana gelen eğrilikler yâda şekil bozuklukları sonrasında düzeltmek amaçlı estetik burun ameliyatı oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Sağlık problemlerinde kişide nefes almakta zorluk çekmesi, gece uyurken horlama, darbe sonucunda meydana gelen kırıklar ve deformasyonlar gibi pek çok sorunda burunun kendi fonksiyonlarını tam olarak yerine getirmesi ve sorunları ortadan kaldırmak estetik burun ameliyatında esas amaç olmaktadır.

Bazı kişiler burun yapısını yüzlerine orantılı olmadığını düşünmektedir. Çoğunlukla burunda şekil bozukluğu, büyültme ve küçültme, burun ucunu kaldırma işlemleri burun operasyonlarında yaygın olarak yapılmaktadır. Çünkü sürekli yüz yüze ikili ilişkilerde kişinin yüzünde ilk dikkat çeken yer burun yapısı olmaktadır. Bunu fark eden insanların genelinde burun yapılarından dolayı bir psikolojik baskı olmaktadır. Bu nedenle estetik burun ameliyatları günümüzde oldukça sık yapılan ameliyatların başında gelmektedir.

Estetik burun ameliyatının yapılmasındaki amaç kişinin yüzüne uygun olan burun yapısını şekillendirmektir. Genellikle burun operasyonlarında kişinin istemine bağlı olarak kusursuz bir burun yapılması sorunları ortadan kaldırmaz. Önemli olan yapılan burun operasyonunda değişim sırasında bazı yerler küçültülürken diğer yerlerde de büyültmeler söz konusu olabilir. Çoğunlukla burunda uygulanan bu değişimler kişinin yüzüne yakışan bir yapı oluşturmaktır.

Özellikle estetik burun ameliyatında burun delikleri normalden büyük olan insanların diri duruşu ve kemik çatısında deformasyon olmadan ameliyat izinden eser kalmayacak şekilde saklamak oldukça önemlidir. Ayrıca şunu belirtmekte fayda vardır, güzel burun yapısı yoktur, kişide güzel görünmesi gereken burun yapısı vardır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği