Burun Ameliyatı

15 Mayıs 2013 - 0:37

Burun estetiği yaptırmak isteyen kişiler en çok yeni burunlarının şekline karar verme aşamasında zorlanmaktadırlar. Yapılan muayenelerde doktor tarafından kişinin istekleri dinlenmektedir. Bu sırada hastalar nasıl bir burun istediklerini tam olarak anlatamamaktadırlar. Estetik operasyonların tümünde kişilerin istekleri büyük bir önem taşıdığı için yeni model hakkında sürekli olarak karşılıklı olarak ilerlenmektedir. Günümüz gelişen teknoloji sayesinde bu süreç son derece kolaylamaktadır. Ameliyat sonrasında kişilerin memnun kalabilmeleri ve geri kalan hayatlarını mutlu bir şekilde geçirebilmeleri için yeni burunlarını beğenmeleri gerekmektedir. İlk anda büyük değişimler görülmese de yeni burnun tam olarak yüze oturması 6 ay gibi bir süre sürmektedir. Ayrıca bu süreç içerisinde hastalarında kendilerine gereken önemi vermesi yeni burnun daha iyi kendini göstermesine direk olarak etki etmektedir. Burun ameliyatı yaptırmak isteyenlerin genellikle küçültme işlemi yaptırdıkları görülmektedir.

Kişiler genel olarak burunlarının büyüklüklerinden şikâyetçi olmaktadırlar. Bilindiği üzere burnun aynı zamanda işlevsel olarak da birçok görevi bulunmaktadır. Nefes almak gibi hayati bir görevi bulunan burna yapılacak cerrahi operasyonlarda son derece dikkatli olmak gerekmektedir. Operasyon öncesi uzman doktorlar tarafından yapılan muayene ve testler sonucunda burnun içyapısı da kontrol edilmektedir. Kişinin nefes almasını engellemeyecek şekilde operasyonunun yapılması için bu aşama büyük bir önem taşımaktadır. Burun ameliyatı sonrasında ortaya çıkması beklenen yeni burnunun şekline karar verilmesinde bilgisayar destekli programlardan yardım alınmaktadır. Hastanın birçok açıdan fotoğrafları çekildikten sonra 3 boyutlu ortama bu fotoğraflar aktarılmaktadır. 3 boyutlu dijital ortam teknolojisi sayesinde hasta ve doktor birlikte yeni burnun tasarımını yapmaktadırlar. Bu sayede kişini yüzüne en uygun modele karar verilebilmektedir.

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi burun ameliyatı konusunda da teknolojinin tüm imkânlarından yararlanılmaktadır. Bu sayede hem ameliyat sırasında hem de sonrasında kişiler hiçbir şekilde ağrı ve acı hissetmemektedirler. Aynı zamanda ameliyatların başarı ortalamaları da hızlı bir şekilde yükselme göstermektedir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği