Burun Ameliyatı

30 Mayıs 2013 - 23:00

Tıpta rinoplasti adı verilen burun estetiği burunun şekil bozukluğunu düzeltme olarak bilinir. Bu ameliyatlar burun içindeki kemik için yapılabilir aynı zamanda estetik açıdan bir kaygı sonucunda da yapılabilir. Ameliyatın başarılı olmasında birçok etken vardır en önemlileri cilt yapısı, kıkırdak inceliği ve daha önceki ameliyatlardır. İyi bir uzman tarafından yapılan bu ameliyatlarda kişinin yüz hatları belirlenerek operasyonun uygulama sürecine gidilir. Genellikle estetik kaygılarla yapılan bu ameliyatlar;  1 – 1,5 saat kadar kısa bir sürede halledilmektedir. Ameliyattan sonra yüzde morluk ve şişlik oluşması oldukça normaldir bu burnun doğal iyileşme sürecidir. Operasyon kadar sonrasındaki bakımında önemli olduğu vurgulanmalı ve hekim ile irtibat içerisinde olmaya devam edilmelidir.

Ameliyat sonrasında; bir hafta kontak lens takılmaması, sargılar alınıncaya kadar burunun ıslanmaması ve buharlı ortamda bulunmaması, bantlar alınmadan makyaj yapılmaması gibi durumlara dikkat edilmeli ve hala hassas bir ameliyat sürecinde olunduğu unutulmamalıdır.

Burun estetiği fiyatları da belirli bir seviye izlemekte ve dikkat edilmesi gerekmektedir. Belirli bir fiyatın altına düştüğü zaman burun estetiği fiyatı şüphe edilmelidir. Çünkü uygulanan cerrahi işlem son derece basit fakat önem verilerek yapılması gereken bir işlemdir. Kolay olmasına rağmen burun estetiği fiyatlarına dikkat edilmesi sizin için doğru seçimde küçük bir belirleyicidir.  Sağlığınızı da görünüşünüz kadar düşünmeli, iyi bir araştırma yaparak doğru fiyat ile doğru uzmanı bir arada bulmayı hedeflemelisiniz. Dış görünüşünüzün bir anda değişmesi hem hoş bir durumdur hem de alışma süreci gerektirecektir. Bu süreçte size yardımcı olacak ilk kişi hekiminizdir çünkü siz bir nevi onun eseri olacaksınızdır ikinci grupta aileniz ve çevrenizdir. Bu yüzden yakınlarınızı alıştırmanız sizin daha hızlı iyileşmeniz ve adapte olmanız anlamına gelir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği