Burun Ameliyatı Hakkında Herşey

20 Mayıs 2013 - 18:53

Genel ya da sınırlı uyuşturma yöntemiyle yapılan burun ameliyatları bir ya da iki saat sürmektedir. Bu ameliyatlar sonunda doktorlar genelde tampon kullanırlar. Ve sonuç olarak hastada morluklar ve şişme olur bir hafta boyunca. Aynı zamanda buru sabitlemek için kullanılan alçıda bir süre su görmemelidir. Ve makyaj yapılması da uygun değildir sargı bezleri varken. Burun ameliyatı sırasında aynı zamanda burunda kısaltma, uzatma, küçültme, büyültme, şekil değişikliği, burun deliği küçültme, kemer yapısını kaldırma, burun kalkıklığı gibi işlemler yapılmaktadır.

Kemik kıkırdak yumuşak dokular bu ameliyatlarda oldukça önemlidir ve özenli bir şekilde işlem görür. Mutlaka etrafınızda burun kemeri oldukça eğri kişiler görmüşsünüzdür. Bu kişilerde burun olması gerekenden fazla eğri olduğu için nefes almayı da etkileyecektir. Bu kişilere estetik operasyon da gereklidir.  Bu işleme ise septoplasti denir. Rinoplasti burunu yeniden şekillendirme amaçlı bir ameliyattır ve bu ameliyatı yapan hekimler, plastik cerrahi ve kulak, burun, boğaz eğitimine sahiptirler. Rinoplasti burnun boyutunu, şeklini değiştirdiği gibi kronik tıkanıklık ve nefes alma sorunların çözüm olurken burun kemeri güçlendirilir. Bu ameliyatlarda da her ameliyat gibi risk vardır. Burun ameliyatlarında bazı ufak hız kayıpları koku duyusunda azalma olabilir ancak bunlar nadir görülen olaylardır. Ameliyattan sonra bütün işlemler tamamlandığında sargılar açılıp burun dikişleri eridiğinde burnun ucunda hafif bir düşme görülmesi normaldir.

Her burun ameliyatından sonra olası bir durumdur. İyi bir cerrah bunun hesaplamasını da yapmıştır. İnsanların estetik operasyonlar ihtiyacı olduğu için bu alan oldukça gelişmiştir. İnsanların dış görünüşleri hayatları için büyük kolaylık sağlamaktadır. Her ne kadar inkâr edilse de insanı karşıdan gördüğümüzde kafamızda bir ön yargı vardır. Önce dış görünüşümüzle karşılanır ardından düşüncelerimizle uğurlanırız. Estetik sayesinde hayatımızda yeni değişimler yaşayabiliriz.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği