Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

28 Temmuz 2014 - 13:24

Estetik açıdan kendine önem veren birçok kişi çeşitli konularda uzmanlara başvuruyor. Kadın veya erkek birçok kişinin bir şekilde giriştiği estetik operasyonlardan biride rinoplasti müdahalesidir. Burun estetiği olarak tanımlayabileceğimiz bu ameliyat ile hastalar burun içi rahatsızlıklarından veya görünüm bozukluklarından kısa bir süre içinde ve kalıcı şekilde kurtulabiliyor.

Hastaların taleplerini geniş bir şeklide ele alan uzmanlar bu talepler ve beklentiler karşısında gerekli analizlerde bulunarak hastalara bu ameliyat sonrası oluşabilecek hakkında bilgiler sunuyor. Daha sonra ise ameliyat safhasına geçiliyor. Burunun şeklinin düzeltilmesi ve yüz içerisinde daha uyumlu hale gelmesi hedeflenen burun estetiği ameliyatı için hastalara iki farklı anestezi türünden biri uygulanıyor. Lokal veya genel anesteziden birini tercih eden uzmanlar çoğunlukla ameliyattan birkaç saat sonra hastaları taburcu ediyor. Lokal anestezi de sadece burun bölgesi uyuşturulurken hastalar hiçbir şey hissetmeden geçirdikleri ameliyatın ardından birkaç saat içinde evlerine geçiş yapabiliyor. Genel anestezide ise bütün vücut uyuşturuluyor. Bunun için önce damar yoluyla verilen çeşitli ilaçlar yardımıyla solunum durduruluyor ve hastanın kalp atışlar tamamen doktorların kontrolünde oluyor. Çeşitli elektronik cihazlarla da kandaki oksijen miktarı sürekli takip ediliyor. Burun ameliyatında hastanın burnu büyüme veya küçülmeye uğruyor. Bazen de burnun ucuna yeniden şekil veriliyor. Açık rinoplasti müdahalesi ile dışarıdan buruna cilt için bir kesit atılıyor. Bu operasyon türünde iz kalma problemi olduğu için pek tercih edilmiyor. Kapalı rinoplasti de ise tüm kesitler burnun içinden özel ve küçük cihazlarla atılıyor. Daha sonra burnun iki yanındaki kemikler kırılarak aradaki köprü küçültülür ve bu kemikler birbirine yaklaştırılıyor.

Kıkırdak kesiler yardımıyla burnu küçülten uzmanlar burun köküyle üst dudak arasındaki açıya da son şekli verip burun estetiği ameliyatını sonlandırıyor. Böylelikle daha iyi bir görünüm elde ediliyor  ve burun rahatsızlıkları kalıcı bir şekilde geride kalıyor.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği