Burun Ameliyatı Nedir?

12 Şubat 2013 - 20:49

Hepimiz dış dünya ile iç içe sosyal yaşantısı olan insanlarız istemeyiz ki kusurlu olalım. İnsan en çok yüzüyle ilgilenir ilişkilerde hep yüzümüz ön plandadır. İş görüşmelerinde, düğünlerde, bayramlarda, toplantılarda hep kendimizde öz güven ararız. Ufacık bir duruş bozukluğu, kimi insan için önemli konularda atılan adımların geri olmasına sebep vermektedir. İlişkilerde en önemli kriter kendine güvendir bu güvende insanın içinde saklıdır. Güvensizlikten dolayı yapılacak konuşmalarda ses kısıklığı, arka sıralara oturma isteği, alınacak karara fikir vermekten kaçınma gibi durumlarla karşılaşırız.

Konu burnumuzdan kaynaklı duruş bozukluğu ise elbette günümüzde basit bir çözümü bulunmaktadır. Bu çözüm ise burun estetik operasyonudur.

Burun yüzümüze ifade veren en önemli organlarımızdandır. Eğer kusurlu olduğunu düşünüyorsak, sağlık problemlerine yol açıyorsa, kaza yaralanma geçirmişsek, hayal ettiğimiz doğal güzellikte burun istiyorsak, yüzümüze göre burnumuz büyük ya da küçükse, kemer varsa kolaylıkla burun ameliyatı ile bunlara çözüm bulabilmekteyiz. Seçilecek iyi bir kurum iyi bir doktor bize bu konuda günümüz teknolojisinde fayda sağlayacaktır. Öncelikle burun ameliyatı hakkında araştırma yapmalı doğru yerde, tecrübeli doktorlarla görüşülmeli ve iyi ekipmanla iş birliği yapılmalıdır. Sonrasında sabırlı olunmalı herkesin olanı değil de kendimize yakışanı aynı zamanda sağlık açısından da iyi olanı tercih etmeliyiz.

Ameliyat sonrasında çıkabilecek olumsuzluklar

Burun kanamaları: Hasta her hangi bir ilaç kullanıyorsa doktoruna bildirmelidir. Yapılacak testlerde kanama zamanı kontrol edilir ve hastanın anemnezine göre uygun tedbirler alınabilir. Normal şartlarda burun kanaması beklenmemektedir sigara ve alkol tüketimi kanamayı tetikleyebilir. Bu durumlarda doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Enfeksiyon: Her operasyonda olduğu gibi rinoplastide yani burun operasyonlarında da muhakkak enfeksiyon riski vardır uygun yerde tecrübeli doktorlar buna sebebiyet vermekten kaçınacaktır.

Koku alma duyusu: İyileşme ile birlikte kısa süre sonra normal koku duyunuza kavuşacaksınız.

Burun tıkanıklığı: Bu durum beklenen bir durum olmakla birlikte doktorunuz bu konuda sizi aydınlatacaktır. Yapılan işlemden dolayı daralma olabilmektedir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği