Burun Ameliyatı Öncesi Hazırlıklar Nelerdir?

19 Nisan 2013 - 20:38

Burun estetiği ameliyatları her ameliyat gibi ciddi bir operasyondur. Sonuçta ortada bir estetik konusu bulunmaktadır. Bu ameliyatı olmadan önce burun estetiği ameliyat öncesi hazırlığının yapılması gerekmektedir.

İlk atılması gereken adım bu ameliyata karar vermektir. Ondan sonra bu konuda uzman olan bir doktor ve hastaneye gidilmelidir. Kişi bu ameliyatı ne amaçla yaptırmak istiyor? Psikolojik durumu buna izin veriyor mu? Ameliyat sırasında ve sonrasında oluşabilecek istenmeyen durumlar nelerdir? Ameliyattan sonrası iyileşme süreci nasıl olacaktır? İstenilen burun ile ameliyat sonrası burun arasında farklılık olma ihtimali ne kadardır? Ameliyat olmadan bir gün önce hasta, hastaneye yatmalıdır. Bu durum onun ameliyata hazırlanmasını kolaylaştıracaktır. Üzerindeki gerginliği atmasına ve rahatlamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca hastanın hastane ortamına kendini alıştırması ve ameliyat psikolojisini yenmesinde yardımcı olacaktır. Bu ameliyatlar da diğer ameliyatlar gibi aç karnına yapılmaktadır. Bunun için ameliyattan önce bir şey yenmesi doğru değildir. Hastanın burnunda yapılacak olan ameliyat hastanın yüz hatları ile uyumlu olmalıdır. Hastanın kendisine yakışan, suratında sırıtmayan, başkaları tarafından ameliyat olduğunun farkına varılmadığı bir ameliyat olmalıdır. Ayrıca hastaya bu tür ameliyatlar ile ilgili resimler ve videolar izleterekten hastanın karar vermesine yardımcı olunabilir. Ameliyat olacak olan hastanın alerjisi veya herhangi bir hastalığının olup olmadığı da kendisine sorulmalıdır. Uygulamanın nasıl yapılacağı hastaya gösterilmelidir. Uygun bir burnun tasarımı burnun üzerinde çizilerek yapılır. Yani ameliyatta yapılacak olanlar burnun üzerine uygun bir kalemle çizilir. Hasta bu duruma onay verdiği zamanda ameliyat yapılır. Yapılan tüm bu işlemler burun estetiği ameliyatı öncesi hazırlığı olmaktadır.

                Burun estetiği ameliyatı öncesi hazırlığı ameliyatta ve sonrasında oluşabilecek olumsuz durumları engellemek için gerekli olan işlemlerin yapıldığı bir süreçtir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği