Burun Ameliyatı Sonrası Bakım

20 Nisan 2013 - 20:40

Burun estetiği ameliyatı sonrası bakım iyileşme için önemli bir adımdır. Her ameliyattan sonra olduğu gibi hasta bakımı önemlidir.

Burun ameliyatında şekil verilen kemik ve kıkırdağın sabit kalması için burun alçıya alınır. Uygun bir anestezi şekli kullanılmışsa ameliyat sonrası hastanın pek fazla ağrısı olmayacaktır. İlk başlarda gözün altında kızarıklar ve morluklar oluşacaktır. Bu durumun ameliyat sonrası olması gayet doğaldır. Çünkü oradaki doku çok yumuşak olduğu için yapılan ameliyatta hasar görmüştür. Bu durum birkaç gün sonra geçecektir. Burnun sabit kalmasını sağlayan alçı bir hafta sonunda çıkartılır. Yüzdeki morluk ve oluşan şişlikler bir aya kadar kendiliğinden geçer. Ameliyat sırasında yapılan ameliyatın durumuna göre doktor tampon kullanır veya kullanmayabilir. İçerden dikiş atılacak ise doktorun tampon kullanmasına gerek yoktur. Burnun tam olarak iyileşmesi ve eski haline gelmesi için bir seneye yakın bir zamanın geçmesi gerekir. Çünkü ameliyat, kıkırdak ve kemik dokusuyla ilgili olduğundan bu dokuların tam olarak iyileşmesi ve gelişmesi için zamana ihtiyaç vardır. Yatarken yüksek bir yastık kullanmak gerekir. Yattığınız odanın havası mümkünse nemli olmalıdır. Birkaç gün hiçbir şey yapmadan yatmalıdır. Herhangi bir hareket yapmak için bir haftanın geçmesi beklenmelidir. Bir süre güneş gözlüğü kullanmayın. Burnunuza baskı yapar. Yüzünüzü birkaç gün yıkamanız doğru değildir. Bir süre geçince hafif hareketlerle yüzünüzü yıkamanız doğru olacaktır. Ameliyattan sonra bir süre güneşlenmeyin. Eğer burnunuzda kanama olursa kendinizi zorlamayacak şekilde onu silmeniz gerekir. Yapılan bu tür uygulamalar burun estetiği ameliyatı sonrası bakımı için çok önemlidir.

Burun estetiği ameliyatı sonrası bakım çabuk iyileşmek için son derece önemli bir süreçtir. Bu tür bakımın uygulanması sizin çabuk iyileşmenizde önemli bir rol oynayacaktır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği