Burun Ameliyatı Tercih Sizin

31 Ocak 2013 - 18:44

Zamanla insanlar kilolarından kurtulabilir, kendilerine yeni hedefler bularak yaşamlarını daha iyi bir hale getirebilirler. Ancak kusurlu olduğunu düşündükleri organları varsa hayattan soğuyabilmektedirler. Kişi ilişkilerinde göze çarpan hep yüz olmuştur. Konuşma şekli, giyim tarzı ve yüz şekli insanı ilk anda öne çıkarabilmektedir. Biliyoruz ki çoğu insan estetik operasyonları doğal bulmamaktadır. Ancak kaçınılmaz ise elbette tercih edilebilecek çok gelişmiş yöntemler bulunmaktadır. Bundan bir kaç yıl önceye kadar ameliyat sonrası gözlemlenen komplikasyonlardan dolayı burun ameliyatı düşünen insanlar vazgeçmiştir.

Burun yapısı üç ayrı bölümde incelenmektedir. Birinci kısım; etli kısım içte kalır. İçte kalan bu kısım nefes alışverişinde alınan havayı ısıtıp doğal nem kazandırmaktadır. Koku alma mekanizması bu iç kısımda yer almaktadır. İkinci kısım; orta kısımdır. Kemik ile kıkırdaktan oluşmaktadır. Bu kısım nefes alış-verişinde burnu büzüşmekten koruduğu için önemi büyüktür. Bu kısım dışarıdan gözle görülebilecek estetik kısımdır. Her hangi bir olaydan ötürü ya da doğuştan olabilen şekil bozuklukları dış dünya tarafından gözlenebilmekte kusur diye söz ettiğimiz olguların görünen kısmını oluşturmaktadır. Üçüncü kısım ise bu kısımları örten kas ile ciltten oluşan yumuşak doku örtüsüdür. Normal şartlar altında 1–2 mm. Olması beklenirken bazı durumlarda 3 mm’ i geçebilmektedir. Böyle durumlarda kemik yapısı ince aynı zamanda düzgün olsa bile burun yapısı kaba görünebilmektedir.

Burun operasyonları ile burunda oluşan şekil bozuklukları kolaylıkla düzeltilebilmektedir. Burun estetik operasyonları burun ile alakalı şikayeti olan hastalara yeni umut olmuştur. Burun ameliyatları kolaylıkla ve genel anestezi ile yapılan işlemlerdir. Burun estetikleri ile istenilen sonuca ulaşmak pek tabii mümkündür. Ancak burun estetiği yaptıracak kişilerin ilk olarak araştırma yaparak işinde uzman kişiler tarafından ameliyat olması önemlidir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği