Burun Ameliyatında Hastanın Anatomisi

10 Mayıs 2013 - 23:42

Burun ameliyatında iyi bir sonuç için en önemli faktör iyi bir cerrah seçimidir. Hastadan kaynaklanan etkenler vardır fakat her hasta için farklı uygulama seçenekleri geliştirilmelidir. Eğer cerrah konusunda uzmansa bu konuya hakimdir ve çeşitli çözüm önerileri geliştirebilecektir.

Burun ameliyatında diğer önemli bir faktör ise hastanın deri özellikleridir. Çünkü hastanın derisi kalın ise anatomiyi de etkiler ve kıkırdak yapısı hakkında bilgi verir. Yani hastanın anatomik özellikleri de yapılacak uygulamaya yön vermektedir. Kalın deri ile ince deri arasında farklar bulunmaktadır. Uygulama başarısı açısından ideal deri ne çok kalın ne de çok ince olanıdır. Tüm bu özellikler yani deri kalınlığı olan hastalara bu konu hakkında ayrıntılı bilgi verilmeli ve bu konunun bütün sonuçları ile hastaya anlatılarak beklentilerini doğru şekillendirmek gerekmektedir. Çok ince deriye sahip hastalarda ise çok titiz davranmak gerekmektedir. Çünkü yapılan en ufak hata bile dışarıdan gözükmektedir. Bu uygulamanın doğru ve başarılı olabilmesi içinse deriyi kalınlaştıracak önlemler almaktır. Orta kalınlıktaki deriye sahip olan kişilerde yapılan hatalar ise çok iyi derecede kamufile olur ve işlem kolaylıkla yapılır.

Tüm bu bilgiler haricinde kişinin cildinin yağlı veya kuru olması burun ameliyatı uygulamasında sorun çıkartmamaktadır. Burunun işlem öncesi durumu önemlidir. Buruna darbe almış ya da kırılmış kişilerde işlem biraz daha zorlaşabilmektedir. Çünkü dışarıdan burun hakkında tam bilgi edinilemez. Ameliyat sırasında tam olarak kırık hatlar ile karşılaşılır. Bu durumda cerrah işlem sırasında yapacağı tekniğe karar verebilmektedir. Fakat sonuç olarak başarılı bir cerrah çabuk çözüm bularak işlemini etkili bir şekilde gerçekleştirir. Bu ameliyat artık ileri teknoloji ile daha güvenilir,sağlıklı, kansız ve başarılı yapılabilmektedir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği