Burun Ameliyatları Neden Yapılır?

21 Nisan 2013 - 20:42

Burun estetiği ameliyatını neden yaptırmak istediğinizi iyi bilmeniz gerekir. Bu ameliyatı güzelleşmek için mi yoksa herhangi bir rahatsızlığınız olduğu için mi yaptırmaktasınız. Burun, vücudun en önemli ve estetik bakımından en güzel bir organıdır.  

Burun estetiği ameliyatında amaç burun iskelet yapısı ile yumuşak dokusunun uyumunun mükemmel bir şekilde sağlanmasıdır. Çoğu kadın burnunun görünüşünden memnun olmadığı için doktora başvurur. Burun ameliyatları şikâyetin şekline göre yapılır. Burun ile ilgili birçok düzeltme işlemleri yapılmaktadır. Burnun iç ve dış estetiğinin düzeltilmesi, burnun ucundaki kalkık olan yerin alınması, burnun küçültülmesi, burun üzerindeki belirgin olan burun kemerinin alınması, doğuştan olan burun eğriliğinin düzeltilmesi, kaza veya darbe sonucu değişen burnun şeklinin düzeltilmesi, burunda nefes almanızı etkileyen burun etinin olması ve aşırı büyük olan burun deliklerinin küçültülmesi ile ilgili yapılan ameliyatlar vardır. Bu ameliyatlarının hepsine ayrı bir operasyon yapılmasına gerek yoktur. Bütün bu işlemler aynı ameliyatın içinde yapılabilir. Ameliyatın süresi buruna yapılacak olan operasyona göre değişiklik gösterecektir. Bu tür ameliyatlar için 18 yaşından büyük olmak gerekir. Sağlığı tehdit eden burun hastalıkları hariçtir. Çünkü kemik, gelişimini tam olarak tamamlamak zorundadır. Burnunda et olan ve burnunda fazla eğrilik olan kişiler sağlık açısından hemen ameliyat olmalıdır. Çünkü ağızdan nefes almak birtakım solunum rahatsızlıklarına davetiye çıkartacaktır.  Erkeklerde burun estetiği pek yaygın değildir. Erkeklerde kemik yapısı ve kıkırdak daha kalındır. Yalnız boksörlerde burun çok darbe aldığı için burun da aşırı kanama olur bunun için hasar gören kıkırdak bölgesi tamamen alınır. Bu sebepler insanların burun estetiği ameliyatını neden yaptırmayı düşündüklerini açıklamaktadır.

    Burun estetiği ameliyatı neden yapılmalı sorusuna net cevap vermeden bu ameliyatı yaptırmanız doğru olmayacaktır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği