Burun Ameliyatlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

11 Mayıs 2013 - 23:49

İnsanların sosyal hayat içerisinde insanlarla olan ilişkilerinde ilerleme ve gelişme görülmesi sonucunda kişilerin hayatlarında da büyük değişiklikler meydana gelmektedir. Önceleri sadece kadınların kendilerine özen gösterdikleri bilinmekteydi. Bu durum sonucunda en az kadınlar kadar erkeklerinde fiziksel görünümlerine önem verdikleri görülmektedir. Sosyal hayat içerisinde insanlar kendilerine ve çevrelerine saygılı olmak için bu konuya ayrı bir önem vermektedirler. Aynı durum iş hayatında da kendini göstermektedir. Dış görünüş kavramı birçok şeyi kapsamasına rağmen insanlar ilk olarak fiziki yapıya dikkat etmektedirler. Bu sebepten dolayı son yıllarda estetik operasyonlara olan ilgi artış göstermektedir. Günümüzde kişilerin en çok burun şekillerinden şikâyetçi oldukları görülmektedir. Bu yüzden burun ameliyatı sayılarında artış yaşanmaktadır.

Sağlığın her alanında olduğu gibi estetik operasyonlarına da karar vermeden önce dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Diğer cerrahi operasyonlardan farklı olarak burun estetiği ameliyatları hem dış görünüm açısından hem de işlevsel açıdan büyük bir önem taşımaktadır. Bu yüzden operasyonu gerçekleştirecek doktorun öncelikli burnun içyapısını muayene etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde nefes alma problemleri ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden ilk olarak doktorun alanında uzman ve tecrübeli olması gerekmektedir. Bunun haricinde operasyonun yapılacağı hastane veya klinik ortamı da büyük bir önem taşımaktadır. Her hangi bir problemle karşılaşmamak için ortamın hijyen olması gerekmektedir. Ayrıca operasyon sırasında kullanılacak aletlerin ve malzemelerin kaliteli olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Burun ameliyatı öncesi kadar sonrası da büyük bir önem taşımaktadır.
Kişi ne kadar çok kendine dikkat ederse ve doktorunun dediklerini tamamen uygularsa o kadar kısa bir süre içerisinde iyileşebilmektedir. Fakat tüm operasyonlarda burnun tam olarak yüze oturması 6 ay kadar sürebilmektedir. Evde yapılabilecek basit uygulamalarla 1 hafta içerisinde ameliyat izleri tamamen ortadan kalkmaktadır. Burun ameliyatı olmaya karar verenlerin öncelikle bu konulara dikkat etmesi gerekmektedir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği