Burun Ameliyatlarında Uygulanan Teknikler

23 Nisan 2013 - 20:48

Burun estetiği ameliyatları uzman bir estetik cerrah ve ekibi tarafından yapılmalıdır. Bu konuda yapacağımız ayrıntılı bir araştırma bize fikir verecektir. Hastaya uygulanacak olan burun estetiği ameliyat tekniği cerrah tarafından belirlenir.

Hastaya uygulanacak olan burun estetiği ameliyat tekniği iki şekilde olmaktadır. Ameliyatta genel veya lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezi pek tercih edilen yöntem değildir. Çünkü bu anestezi yönteminde sadece ameliyat olunacak bölüm uyuşturuluyor ve hastanın bilinci yerindedir. Doktorun ameliyatta yaptıkları görülmektedir. Bu konuda kararı genellikle doktor vermektedir. Ama en çok kullanılan ameliyat yöntemi genel anestezi biçimidir. Burada ameliyatı yapacak olan cerrahın pratik olması, ameliyat becerisi ve yapacağı burun ameliyatı hakkında tam bilgili olması ameliyatın başarılı olmasında etkili olacaktır. Ayrıca cerraha yardım eden ekibin de uzman kişilerden oluşması çok önemlidir. Burun ameliyatlarında genellikle iki tür ameliyat tekniği tercih edilmektedir. Bu teknikler açık burun ameliyatı ve kapalı burun ameliyatlarıdır. Açık burun ameliyatında buruna estetik bir operasyon uygulandığını anlamak kolay olmaktadır. Çünkü bu ameliyat burnun dış tarafından dikiş atılarak yapılmaktadır. Belli olması gayet doğaldır. Bu tür ameliyat pek tercih edilmeyecektir. Çünkü hiçbir kadın burnun da bir iz olmasını tercih etmek istemeyecektir. Burada amaç güzel olmaktır. İkinci teknik ise burnunda estetik olduğunun farkına bile varılması imkânsız olan kapalı burun ameliyatıdır. Bu ameliyat türünde burun ameliyatı yapıldıktan sonra dikiş, belli olmaması için burnun iç tarafına atılmaktadır. Ameliyat bitiminde burnun içinde oluşacak kanamayı emmesi için sünger tampon veya kendi deliği ve kanalları olan silikonlar kullanılır.

Burnunuzla ilgili bir ameliyat yaptırmaya karar verdiğinizde sizin için en uygun olan burun estetiği ameliyat tekniğine doktorunuz karar verecektir. Ona güven duymalısınız.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği