Burun Estetiği

04 Şubat 2013 - 16:50

Rinoplasti; burnun yeniden isteğe yönelik şekillendirilmesi işlemidir. Buradaki amaç burnun işlevini düzgün yapması ve estetik açıdan hoş görünmesidir.

Kişinin burnu yüzü ile uyum içinde olmalıdır. Kimileri için bu durum sağlık problemine yol açmakta bazı kişiler de estetik açıdan hoş olmadığını düşünmektedir. Yapılan burun operasyonu burnu küçültmek demek değildir önemli olan küçültmek değil yüze uygun olan burnu tercih etmektir.

Sonuca ulaşmış en iyi hasta başkaları tarafından estetikli olduğu anlaşılmayan hasta tipidir. Bunun için ameliyatı gerçekleştirecek cerrahın usta ellerine ihtiyaç vardır.

İyi bir cerrah hastanın ne istediğinden çok ne olması gerektiğini hastaya inandıran cerrahtır.

Burun ameliyatlarında ortalama yaş sınırı 17–18 dir. Anestezi şekli lokal olabileceği gibi çoğunlukla tercih edilen genel anestezidir. Bu operasyonlar ortalama 2 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında klasik tamponlar yerleşebileceği gibi slikon tamponlarda yerleşebilmektedir. Hasta ameliyat sonrasında rahatlıkla nefes alabilmektedir.

Burun Operasyonu sonrası şişlikler ve morluklar oluşmakta bu yan etkiler 7 gün içinde kaybolmaktadır. Hastalar bir haftaya kadar sosyal yaşantılarına dönebilmektedirler. Hafif baş ağrısı hissedilebilmekte ve ağrı kesici ilaçlar ile ağrı giderilebilmektedir.

Önemli olan burnu iki ay kadar çarpmalardan ve darbelerden korumaktır. Burnun iki hafta kadar çok sıcak suya girmemesi öneriler arasındadır.

Hasta gözlük kullanıyorsa lens önerilebilir çünkü bir kaç gün sonra lens aktif olarak kullanılabilmekte iken gözlük iki ay kadar kullanılmamalıdır. Gözlük bitim yeri buruna baskı yapacak ve problemlere yol açabilecektir.

Burun ameliyatlarında önemsenmesi gereken detay sabırdır. Operasyon kadar iyileşme sürecide önemlidir. Şişlik ve morluk hastanın canını sıkabilmekte moral kaybına uğratabilmektedir. İyi bir burun operasyonu sonrası geçen her gün hasta için moral olmakta bir yılın sonunda bu durum maksimum seviyeye ulaşmaktadır. Çünkü burnun yüze kaynaşıp doğallaşması zaman işidir.

 

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği