Burun Estetiği Ameliyatı

05 Nisan 2013 - 11:38

Burun estetiği ameliyatı lokal ve genel anestezi adı altında yapılmaktadır. Genellikle ağrısız bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında da pek fazla ağrı yaşanmaz. Önemli olan cerrahınızın bilgisi ve deneyimidir.

Burun estetiği ameliyatı diğer ameliyatlara göre daha hafif daha ağrısız geçen bir ameliyat olarak bilinir. Ama hastalara bunun bir ameliyat olduğunu hatırlatmakta fayda vardır. Gelişen teknolojiyle artık burun estetiği ameliyatı daha kolay olmaktadır. Ameliyat yapılmadan önce hastanın burun fotoğrafı çekilir. 2 boyutlu ya da 3 boyutlu olarak bilgisayarlarda çekilen burun üzerinde değişiklikler yapılır. Hastaya nasıl bir burun istediğini sormak gereklidir. Ameliyatta kullanılan aletler daha çok kesici ve törpüleyici özellik taşımaktadırlar. Çünkü burun kemiği yapısı diğer kemikler kadar sert olmamaktadır. Daha nazik davranmak gerekmektedir. Bundan dolayı artık burun kemikleri kırılmamaktadır. İstenilen şekle göre törpülenip kesilmektedir. Burun estetiği ameliyatı gün geçtikçe yenilenmektedir. Artık burun açılmadan da ameliyat yapılmaktadır. Buna da kapalı burun estetiği ameliyatı denilmektedir. Çok az cerrah bu işlemi uygulamaktadır. Dikişsiz olan bu ameliyatta burun içindeki derin noktalara dikiş uygulanarak burnun daha az zarar görmesini sağlamaktadır. Kapalı burun estetiği ameliyatlarında da ameliyat sonrasında yaşanan sıkıntılarda azalmış olmaktadır. Tamponları çıkartırken bile ağrı yaşanmamaktadır. Estetik ameliyatlarda cerrahınızı çok iyi seçmelisiniz. Cerrahın deneyimi, bilgisi ne kadar fazla ise istediğiniz buruna da sahip olmak o kadar çabuk olacaktır. Ameliyat sonrasında istediğiniz gibi beslenebilirsiniz. Vücudunuzu rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Sadece burnunuza su değmemesine özen göstermelisiniz. Burnunuzda ki alçı zarar görmemeli. Ayrıca ameliyat sonrasında burnunuzun darbe almamasına dikkat etmelisiniz. Burun estetiği ameliyatından sonra şişlikler ve morluklarınız olacaktır bunlar geçicidir. Bütün olarak 6 aya kadar bütün sıkıntılarınız geçecektir. Ameliyatınızı iyi bir cerraha yaptırdığınız sürece hiçbir sıkıntı yaşamamış olursunuz.

 

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği