Burun Estetiği Ameliyatı

24 Nisan 2013 - 20:50

Burun estetiği ameliyatı yaptırmaya karar veren kişi ile ameliyatı yapacak olan kişi, ameliyat sonucunda doğal bir burun görünümü elde etmeyi kendilerine amaç edinmelidirler. Kişi bazen bir ünlünün burnunu kendisi için düşünüp doktordan bunun yapılmasını isteyebilir. Böyle durumlarda kişinin yüz tipine uygun olmayan burunların kesinlikle yapılmaması gerekmektedir.

Burun estetiği ameliyatı olacak kişinin istediği burun şekli öncelikle bilgisayar ortamında kişinin fotoğrafına eklenerek nasıl bir yüz tipine kavuşacağı hakkında fikir verilmelidir. Burun estetiği yaptıracak kişinin istekleri kadar yüz tipine uygun olan burun tasarımları arasından seçim yapması yönünde telkinde bulunulmalıdır. Burun estetiği ameliyatları yapılırken ameliyat olacak kişi öncelikle belli sağlık kontrollerinden geçirilir. Ameliyathane ortamında yapılan burun estetiği ameliyatı sonrası belli bir süre kişinin narkozun etkisinden kurtulabilmesi için yoğun bakımda geçirilir. Yoğun bakımın ardından kişi dinlenmeye çekilir ve düzenli aralıklarla kontrole tabi tutulur. Burun estetiği ameliyatının ardından gözaltlarında morluklar oluşabilmektedir. Kişi ameliyatın ardından böyle bir travmayla karşılaştığında kendini kötü hissedebilir. Bu nedenle ameliyat öncesinde hastaya ameliyatın ardından yaşanabilecek olan lezyonlar hakkında bilgi verilmelidir. Burun ameliyatı sadece eğri, büyük, küçük veya beğenilmeyen burunlar için yapılmamaktadır. Burun içi dokulardaki değişimler, geniz eti sorunu, burun kemiğinin içe doğru büyümesi, kıkırdağın eğrilmesi gibi ekstrem durumlarda da burun estetiği yapılmaktadır. Burun estetiği yapıldıktan sonra ameliyat olan kişinin estetik yaptırdığı dışarıdan bakıldığında anlaşılmayacak kadar etkili ve mükemmel yapılmalıdır.

Burun estetiği ameliyatı olmaya karar veren bireylerin ameliyat sonra yaptırdıkları estetik ameliyattan pişman olmamaları çok önemlidir. Özellikle ameliyat olduğu aşırı derecede belirgin olan kişilerin ruhsal olarak bundan etkilendikleri unutulmamalıdır. Burun estetiğinde burun delikleri de küçültülüp büyütülebilmektedir. Ayrıca burnun yapısı da değiştiğinden yeni görünüm çok dikkat çekmeyecek biçimde olmalıdır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği