Burun Estetiği Ameliyatı

17 Mayıs 2013 - 22:58

Burun içindeki nefes almayı engelleyen kemik eğrilikleri için yapılan ameliyata ise deviasyon ameliyatı denir. Dünyada genellikle burun estetiği estetik kaygı taşır. Ameliyatın başarılı olmasında cilt yapısı, kıkırdak inceliği ve daha önceki ameliyatlar etkilidir. Ameliyatlar bir ya da bir buçuk saat kadar sürer ve sonrası yüzde morluk ve şişlik oluşur.

Genelde iki hafta içerisinde iyileşmektedir. Buruna bir tampon yerleştirilir. Burunda kalma süresi bir gündür. Aynı zamanda burunu saran bir alçı konulur. Yedi ile on gün arası duş almak tehlikeli olabilir çünkü alçı ıslanmamalıdır. Direk güneş ışığı bu ameliyatlarda zararlıdır. Burunda şişme oluşturabilen sıcak burun kanamasına neden olabilir. Ve can yakabilir. Bu tarz yüz ameliyatlarından sonra daha dikkatli olunmalıdır. Bir hafta kontak lens takılmaması, sargılar alınıncaya kadar burunun ıslanmaması ve buharlı ortamda bulunmaması, bantlar alınmadan makyaj yapılmaması gerekmektedir. Eğer estetik amaçlı bir burun ameliyatı geçirdiyseniz burun ucu önem taşıyacaktır. Burun ucun desteksiz olduğu için hem estetik açıdan hem de sağlığınız açısından önem taşıyacaktır nefes konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Burun ameliyatları bazen hastanın isteğine göre bazen de gereklilik olarak tam baygın ya da local olarak uyuşturulmuş bir şekilde yapılır. Ameliyat esnasında uyanık olmak istemeyen hastalar genel anesteziyi tercih etmektedir. Genel anestezi uygulandıysa hasta bir gece hastanede kalır. Local anestezi uygulandıysa hasta taburcu edilebilir.

Burnunda kemer, burun deliği genişliği, çarpıklık, ya da kemik sorunu olan kişiler burun ameliyatlarına başvururlar. Ameliyatın yapılması için belli bir gelişim sürecinin tamamlanmış olması gerekir 18 yaşın altına tavsiye edilmez ekstrem bir surum söz konusu değilse. Estetik operasyonu kulak burun boğaz operatörleri de yapabilir fakat burun ameliyat burun şekli kazandırma amacı da içerdiğinden estetik uzmanı tarafından yapılması daha sağlıklı olur ve önerilir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği