Burun Estetiği Ameliyatı

14 Mayıs 2013 - 18:09

Burun estetiği genelde mevcut kemik ve kıkırdakların durumu değiştirilip yeniden şekil verilir. Bazen ameliyat sırasında kemik ve kıkırdak sayısı azaltılır bazen de tamamlanarak eklenmesi gerekir. Bazı hastalar bir değil birkaç defa operasyon geçirmek zorunda kalabilirler. Düzeltme ameliyatlarıyla estetik operasyon arasında oldukça büyük bir fark vardır ve daha zorlayıcıdır. Düzeltme amacıyla yapılan ameliyatlar ilk ameliyattan en az altı ay geçtikten sonra yapılmalıdır. Burun bu dönemde şekillenmeye başlar tam anlamıyla yüze oturur. Düzeltme amaçlı ameliyatlarda ek kıkırdağa ihtiyaç duyulması olası bir durumdur. Kulak ve burundan alınan kıkırdaklar bu ameliyatlarda kullanılabilir. Hasta kıkırdak alınmasına karşıysa sentetik maddelerde kullanılabilir. Fakat düzeltme ameliyatı sonrası vücut bunu kabul etmeyebilir. Böyle bir durum oluştuğu takdir de yeni bir ameliyat gerekecektir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için vücuttan parça almak daha akıllıca ve sağlıklıdır.

Burun ameliyatında burnun iç bölmesindeki eğrilik de düzeltilecekse bu operasyona deviasyon denir. Yaklaşık olarak bir iki saat süren ameliyatlardan sonra hasta genelde bir gece hastanede tutulur ve serbest bırakılır on ve yedi gün arası burnun bandajının su geçirmemesi gerekmektedir. Burun sıcaktan şişebileceği için iki ay kadar yoğun güneşte kalma ve güneşlenme tarzı etkinlikler tavsiye edilmez. Burun ameliyatı sonrasındaki morluklar ve şişlikler iki hafta içerisinde tamamen geçecektir.  Sağlığınıza önem vererek dikkatli bir şekilde doktorun tavsiyelerini ameliyat sonrasında yerine getirmeniz sağlıklı olacaktır.

Burnun yeniden şekillendirilmesi için yapılan ameliyata Rinoplasti denir. Septoplasti ameliyatı da burnun içindeki eğiklik için yapılan ameliyattır. Rinoplasti hekimleri, plastik cerrahi ve kbb yani kulak, burun, boğaz eğitimi almış profesyonel kişilerdir. Fakat sadece düzeltme amaçlı ameliyatlar olmadığı için bu ameliyatları estetiyseler de yapar genelde.

 

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği