Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Bilgiler

11 Mart 2013 - 13:41

Burun estetiği yani tıptaki adıyla rinoplasti genellikle burundaki estetik olmayan dış görüntünün düzeltilmesi için uygulanan bir ameliyat türüdür. Burun estetiği ameliyatı ile kişiye en uygun burnun yapılmasını amaçlanır. Estetik cerrahi alanında ki bu operasyon sırasında buruna istenilen yeni şeklin verilmesinin yanı sıra burnun içyapısında solunumu engelleyecek türde bir problem varsa onlarda bu estetik operasyon sırasında düzeltilir. Böylece ameliyat sonrası kişinin nefes almasını zorlayacak herhangi bir sorunda önlenmiş olur.

Teknolojinin de yardımı ile burunun alacağı yeni şekil doktor ve ameliyat olacak kişi tarafından ortaklaşa olarak karar verilir. Bu yeni şekil ameliyat sonrası nefes almayı zorlaştırmaması için doktor tarafından gerekli tetkiklerden geçirilir.

En çok tercih edilen estetik ameliyatların başında gelen burun estetiği sonrası yapılan yeni burnun tam şeklini alması kişiden kişiye farklılıklar göstermekle birlikte yaklaşık 6 ay ile 1 yıl arasında olacaktır.

 Burun estetiği ile burun büyüklüğüne karar verilebilir. Ayrıca bu estetik operasyonla burundaki kemerli görünüm kaldırılır, burun ucu yeniden şekillendirilir ve burun delikleri küçültülebilir. Burna verilecek yeni şekil yüzdeki diğer organlardan bağımsız olarak planlanmamalıdır. Yüzdeki ifadenin daha güzel bir hal alabilmesi için yapılacak yeni burnun yüz ile uyumlu ve kişinin burun yapısının elvereceği bir nitelik taşıması gerekir.

Burun estetiği ameliyatı lokal anestezi ile de uygulanabileceği gibi genellikle tercih edilen genel anestezi türüdür. Lokal anestezi ile kişinin sadece burun ve burun çevresi uyuşturulur, ameliyat sırasında kişinin bilinci açık yani kişi uyanıktır. Yapılacak ameliyat birkaç saatlik bir işlem gerektirir. Burnun içinden yapılan ameliyatta iz kalma ihtimali oldukça düşüktür. Burun estetiği ameliyatı sonrası ağrılar görülebilir. Bu ağrılar yüksek şiddette olmayıp ağrı kesici yardımı ile dindirilebilecek türde ağrılardır. 

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği