Burun Estetiği Ameliyatı Neden Çok Tercih Ediliyor?

17 Şubat 2013 - 12:07

Estetik burun ameliyatları öncelikle görsel açıdan kişinin burnunun şekil ve yapısını yüzü ile uyumlu hale getirmek için pek çok insan tarafından tercih etmektedir. Estetik burun ameliyatında isteğe göre estetik açıdan burun yapısı uzatılıp kısaltılabilir, ya da büyüyüp küçültülebilir, burnun şekli farklı olarak değiştirilebilir, geniş burun delikleri daraltılabilir ve burun kon türünde değişimler yapılabilmektedir.

Estetik burun operasyonunda en önemli amaç burun operasyonu sonrasında kişinin fonksiyonlarının tam anamı ile çalışabilmesidir. Ayrıca burun için pek çok değişimler yapılabilir. Burun kemerinin üst kısmında bulunan kemiğin yapısı küçültülür yâda oyuk şekli verilebilmektedir. Burun kalkıklığı artırılabilir, burun ucu sivriltilir ve yuvarlaklaştırmak mümkündür. Yani bir kişinin burun yapısının üzerinde birden fazla değişimler söz konusu olmaktadır.

Sadece estetik görünüm amaçlı değil sağlık açısından ve travma sonrasında burunda oluşan deformasyonları iyileştirmek için burun operasyonu geçirmektedir. Her insanın burun yapısında gözle görülebilen yâda görülemeyen eğrilikler mevcut olmaktadır ve oldukça bu vakalara sık rastlanmaktadır. Burun deviasyonu hava akımının geçişine izin vermeyecek derecede eğrilik söz konusu ise nefes alma problemleri ortaya çıkmaktadır. Ayrıca bu vakalarda eğrilikler burun operasyonu ile düzeltilmektedir. Bu düzeltme işlemine septoplasti denmektedir.

Ancak estetik burun ameliyatı olacak kişinin mutlaka yüz oranlarına orantılı olacak şekilde değişimler yapılmalıdır. Kişinin eski burun yapısının orantısına göre değişimler belirlenmelidir. Bu değişimler belirlendikten sonra dikkatli bir burun operasyonu ile milimetrik ölçümler yapılarak burun yapıları değiştirilmelidir. Kaza ya da travma sonrasında burunda meydana gelen kırıklar, eğrilikler ve deformasyonlarda özellikle estetik görünümünü düzeltmek ve burun fonksiyonlarının yerine getirmesi esas amaç olmalıdır. Ayrıca yeni şekil verilen burun yüzün ifadesinde büyük rol oynamaktadır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği