Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası

11 Ağustos 2014 - 15:31

Hasta burun estetiği ameliyatı için başvurduğunda doktor hastayı gördüğü ilk dakikalar itibari ile başlamaktadır ve esas itibari ile bu ilk dakikalarda doktorların akıllarında birçok şey netleşmektedir. Ancak bu sadece doktorun hastayı sadece uzaktan görerek aklında şekillendirdiği düşüncelerdir. Doktor daha etkin bir muayene yapabilmek için fiili olarak detaylı bir şekilde hastayı muayene ederek burun içerisinde bir sorunun olup olmadığı ve hastanın fonksiyonel olarak bir rahatsızlığının olup olmadığı tespit edilmektedir. Bu detaylı muayene sırasında burun derisinin kalınlığından kıkırdakların lokalizasyonu, kıkırdakların kuvveti ve direnci, burun içerisinde bozukluk problemlerinin olup olmadığı, burun etlerinden büyüklük ile ilgili sorunların olup olmadığı gibi daha birçok faktör detaylı bir şekilde değerlendirilmektedir. Tüm bu faktörler tam anlamıyla tespit edildikten sonra hastaya bu değerlendirme sonucunda nasıl bir burun yapısına sahip olduğuna ve buna göre ameliyatın ne şekilde gerçekleştirileceğine dair birçok bilgi verilmektedir. Hastanın burnuna dair istekleri de göz önünde bulundurularak ameliyatın gidişatı belirlemiş olmaktadır. Hastanın burun ameliyatına lokal anestezi ile mi yoksa genel anestezi ile mi alınacağı doğrultusunda kişinin genel anestezi olamaması ile ilgili faktörlerin olup olmadığı hasta ile etkin bir iletişim sonucunda tespit edilmektedir.

 

Değinmiş olduğumuz tüm faktörler doğrultusunda burun estetiği ameliyatı gerçekleştirildikten sonra hastalar özellikle buz uygulamasını ilk birkaç gün titizlik ile doktorun önerdiği şekilde uygulamaları gerekmektedir. Bu ameliyat gerçekleştirildikten sonra en temel olarak bilinmesi gereken husus, bu ameliyatın ağrısız bir ameliyat olarak karşımıza çıkmasıdır. % 95 hastada hiçbir ağrı beklenmemektedir.

 

Burun estetiği ameliyatı sonrasında gözaltlarında oluşacak olan morlukların iyileşmesi için gereken süre 7-10 gün arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre zarfında gözaltlarında meydana gelen morluk ve şişlikler geçmiş olacaktır. Ameliyattan sonra burun içerisine yerleştirilen tampon 5- 7 gün içerisinde alınmaktadır. Bu tampon alındıktan sonra bandaj uygulaması yapılmaktadır ve bu bandaj da 7-10 gün içerisinde alındıktan sonra hasta artık burnunu görebilmektedir. Burunda maksimum 1-1,5 ay süre ile bir miktar ödem oluşmaktadır. Doktorun verdiği tüm öneriler dikkate alındığı doğrultuda burun ameliyatı sonrası iyileşme süreci de etkin bir şekilde hızlanmaktadır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği