Burun Estetiği Ameliyatı(Rinoplasti)

23 Ocak 2013 - 17:51

Burun Estetiği Ameliyatı(Rinoplasti)

Burun Estetiği Ameliyatının Planlanması

Doktor ile işlemin gerçekleşeceği kişi arasında, iletişim önemlidir. İlk görüşme esnasında Plastik cerrah işlemin yapılacağı kişiye burnuna yapılması gereken işlemi ya da nasıl görünmesini arzuladığını sormalıdır. Burunun ve yüzün yapısını inceleyerek kişi için uygun olan görünümü aktarmalıdır. Burun tek başına yüz ifadesini değiştirebilecek bir organdır. Burun estetiği ameliyatı olacak kişinin burun kemikleri ve burun kıkırdak yapısı, yüzün şekli, cildin kalınlığı, işlem yapılacak kişinin yaşı ve beklentisi tartışılmalıdır Burun estetiği ameliyatının doğru bir şekilde olabilmesi için önden ya da yan kısımlardan çekilen fotoğraflar hasta ile yorumlanabilir. Oluşabilecek problemlerin tespit edilmesi ve düzgün profillerin oluşturulması için burun estetiği ameliyat planı bilgisayar ortamında yapılarak çok daha kolay yapılabilmekte, probleminde işlemin yapılacağı kişi tarafından anlaşılabilmesine ve çözüm üretilmesinde yarar sağlar. Yalnızca burun estetiğine odaklanmış hastalar problemin çene, alın gibi komşu bölgelerde de olduğunu göreceklerdir.

Burun estetiği ameliyatlarında başarı uyum doğrultusundadır. Yalnız başına burun güzelleştirilebilir ama yüz şekli ile orantısı olmayan burun görüntü bakımından güzel olmayacaktır. Çene çoğu zaman burun ve alına göre geridedir ve burun olduğundan büyük görünür. Çenenin küçük olmasından kaynaklanan burunun büyük durması ve burnun bu amaçla küçültülmesi doğru değildir. Bu durumda burnun çeneye uydurulmasındansa normal burun ameliyatı ya da ilerleyen zamanlarda çene büyüte ameliyatı doğru karar olabilir. Burun estetiği ameliyatını uygulayacak plastik cerrah, ameliyat esnasında uygulayacağı anesteziyi ve ameliyat tekniğini, ameliyat risklerini ve gereken tüm bilgileri işlemin gerçekleşeceği kişiye aktarmalıdır.

İşlemin gerçekleşeceği kişiye burundan daha önce ameliyat olduğu ya da burun tedavisi alıp almadığı, herhangi alerji durumu veya solunum güçlüğü, kullanmış ya da kullanmakta olduğu ilaçları, sürekli olarak devam ettiği sigara gibi alışkanlıkların varlığı kesinlikle sorulmalıdır.

Burun estetiği ameliyatı olacak kişinin ameliyattan beklentileri ve ameliyatın oluşturabileceği sonuçlar hakkında bilgi verilmelidir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği