Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Hastanın Yaşamı

24 Ocak 2013 - 13:55

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Hastanın Yaşamı

İşlemin uygulandığı kişi/hasta, burun estetiği ameliyatının ardından birkaç saat sonra kadar taburcu işlemleri yapılır. İşlemin ardından ilk 24 saat içerisinde işlemin gerçekleştiği kişi/hasta yüz hatlarında şişlik olduğunu hissedecektir. Olabilecek burun ağrıları ve baş ağrılarını burun estetiği ameliyatını gerçekleştiren plastik cerrahın önermiş olduğu analjezikler (ağrı kesici) şikayetleri en aza indirecektir.

İşlemin gerçekleştiği hasta ilk gün lavabo ihtiyacı dışında başı hafif şekilde yukarda yatması gerekir.Kişi istirahat edebilir.Çok ağır olmamak şartı ile ve başını aşağıya eğmemek koşulu ile hafif uygulamalar yapabilir.Göz kısımlarına soğuk kompres uygulanmalı çünkü şişlik ve morarma en aza indirilir. Bu durumda kişi kendini daha rahat hisseder. Göz etrafında meydana gelen şişlik ve morarma 2 ila 3 gün içerisinde belirgin hal alır. İki hafta içerisinde şişlik ve morarma ortadan kalkar. Kalıcı morluklar olmaz. Dışarıdan fark edilmeyen ufak şişlikler ise birkaç aya kalmadan geçer. Sigara kullanan kişilerde bu morluklar daha uzun süre içerisinde geçebilir.

İlk birkaç gün içerisinde burun delikleri çoğu zaman yok denecek kadar sızıntı ve burunda tıkanıklar meydana gelir.

Burun içerisine yerleştirilen tamponlar sayesinde işlem sonrası hasta nefesini alıp vermekte sıkıntı yaşamaz. İçi boş ince tamponlar 7 gün süre sonrasında alınır. Bu süreden sonra hasta kendini çok daha rahat hissetmeye başlar. Birinci hafta ya da ikinci hafta sonlarında burun içerisinde, ameliyat sonrasında önlem amaçlı yerleştirilen malzemelerin tümü çıkarılır. Burun estetiği ameliyatı küçük insizyonlar (cerrahi kesi) ile yapıldığı için işlem sonrası yara izi kalmaz. İşlemin gerçekleştiği kişi işine geri dönebilmesi şişlik ve morlukların durumuna bağlıdır. Yalnız hastanın bir hafta kadar dinlenmesi cerrah tarafından önerilir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği