Burun Estetiği Ameliyatı

30 Mart 2013 - 18:01

Burun estetiği ameliyatı estetik plastik cerrahlar tarafından yapılır. Estetik ameliyatlar gelişen teknolojiyle artık daha az hasar verici aletler kullanılarak yapılmaktadır. Burun estetiği ameliyatında kemik ve kıkırdaklar kırıldıklarından kullanılan aletlerin daha çok kesici ve törpüleyici özellik taşımalarına dikkat edilmektedir.

Burun estetiği ameliyatında kullanılan aletlerin özellikleri ne kadar kesici ve törpüleyici olursa oluşan hasarlarda o kadar az olur. böylece ameliyatta oluşan komplikasyonlar en aza indirilmiş olur. hasta daha çabuk sürede iyileşir. Morluklar ve şişlikler daha kısa sürede geçmiş olur. Burun estetiği ameliyatı olurken doktorunuzun deneyimli ve işinde iyi bir cerrah olmasına dikkat edin. Burunda kemik oluşumu et oluşumu ya da rahat nefes alamama gibi nedenlerden dolayı birçok kişi şikayet etmektedir. Bazı insan ise burunlarındaki şekil bozukluklarından dolayı rahatsız olmaktadırlar. İşte bu gibi sorunlarla karşılaşılınca burun estetiği ameliyatına karar verilir. Ameliyata karar vermeden önce hastanın fikirleri çok önemlidir. çünkü ortaya yeni bir burun şekli çıkacaktır. Ve hastanın bu şekli beğenip beğenmemesi çok önemlidir. Estetik ameliyat yapılmadan önce hastanın değişik açılardan burun fotoğrafı çekilir. Çünkü bilgisayar ortamında burun üzerinde değişikler yapılarak hastaya nasıl bir burun ortaya çıkarılacağı gösterilir. Hastanın beklentisini de yükseltmemek gerekir. Çünkü her ameliyat sonrasında istenen burnun olacağı kesin değildir. Bilgisayarlı ortamlarda bu işlem gerçekleşirse istenene çok yakın bir burun elde edilmiş olur. Burun estetiği ameliyatını gelişimini tamamlamış bireylere yapmak daha uygundur. Burun estetiği ameliyatı genel anestezi ya da lokal anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrasında pek ağrı yaşanmaz. Burundaki tamponlar 1 veya 2 gün sonra çıkarılır. Bir iki haftaya kadarda alçılar çıkarılır. Böylece istediğiniz buruna her şeyi tamamlanmış şekilde bir iki ay için sahip olmuş olursunuz.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği