Burun Estetiği Ameliyatı

05 Eylül 2012 - 22:50

Estetik burun ameliyatı (rinoplasti) veya burun ameliyatı, estetik cerrahi, en yaygın işlemleri uygulananıdır. Estetik burun ameliyatı azaltmak veya artırmak burnun boyutu veya burun tipi şeklini değiştirmek için bir kemer, burun deliklerinin genişliğini daraltmak ya da burun, üst dudak arasındaki açı değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda, doğru konjenital deformite veya yaralanma veya şube veya almanızdaki kayboldu bazı sorunları düzeltmek için.

Estetik burun ameliyatı ne zaman faydalıdır? Nasıl yapılır? Ve son olarak, biz ne bekleyebiliriz? Eğer burun estetik ameliyat ile ilgileniyorsanız, bu sayfa tüm sorularınıza cevap veremez. Eğer anlamadıysanız, doktorunuza danışın.

Burun estetik ameliyatı için uygun bir durumda

Burun Estetik Cerrahi görünümünüzü ve kendine güven dışında genişletin ve güzelleştirmek. Floresan lambalar, bu kesinlikle sizin çalışma hayal görüntü is görünümü ve cerrahi sonrası diğer insanlar anlamına gelmez daha farklı davranır göre değişecektir. Ameliyat karar vermeden önce, neden bir iş varsa ve bu işlemi beklediğiniz kendinize sormak istiyorsun, dikkatle düşünüp, doktorunuz ile bunları tartışmak. Estetik burun ameliyatı için uygun hastalar mükemmellik arayan değil, daha iyisi için dışa görüş ve iyileşme beklentilerinin gelişme.

Birçok cerrah ergen gençlerin gelişiminin tamamlanmasına kadar ameliyatı geciktirmek için tercih ediyor. 14 ve 15 yaşları arasındaki genç kızlar için bu bekleme süresi, erkekler için ise biraz daha sonra. Kendini gençlerin karar, toplumsal ve ruhsal uyumu dikkate almak önemli olduğundan emin olmak istiyor koymak için değil, aile kararı ile çalışabilme.

Cerrahi işlemler Riskler

Estetik burun ameliyatı bir doktor deneyimli plastik komplikasyonlar (istenmeyen sonuçlar) yaparsanız nadir ve küçük bir mola olduğunu. Bununla birlikte, komplikasyonların olasılığı her zaman vardır. Bu enfeksiyonlar, burun kanaması veya anesteziye karşı reaksiyon. Ameliyattan sonra küçük kılcal kırıklar, deride kırmızı noktalar çok ince olarak görünebilir. Estetik burun ameliyatı burun içerisinde yapılır, görünür hiçbir yara izi vardır. Ama? Aç? Geniş burun deliklerinin tekniği kullanılırsa, ya da daralma, görülmesi gereken bir çok küçük ve ince, hafif gözyaşı eşliğinde burun tabanı.

Reoperasyonun yaklaşık 10 durumda her biri (örneğin, deformasyonlarının düzeltilmesi için küçük) gerekli olabilir. Böyle bir durumda, en nitelikli ve deneyimli cerrahlar tahmin etmek mümkün değildir ve bu da ameliyat olan hastalarda oluşabilir. Düzeltici ameliyat daha dar odaklı kırmak, ikincisi basit bir işlemdir.

Operasyonu planlanması

Siz ve doktorunuz arasında iyi bir iletişim esastır ve çok önemlidir. İlk görüşmede cerrah, görünmesini istediğinizi soracak, ya da sizin de dediğiniz gibi, burun gibi, burun ve yüz yapısı ve size edebilmek için yeteneği dikkate alınacaktır. Burun kemik ve kıkırdaklarınızın yapısı, yüz şekli, deri kalınlığı, yaş, önemli zorluklar ve beklentileri.

Cerrah, anestezi ve kullanılan cerrahi teknik, ameliyat şekli risk, maliyet olmadan, ve diğer seçenekleri açıklar. Bu operasyon kapsamında değildir Çoğu sağlık sigortası poliçeleri çok estetik amaçlı olduğunu. Önemli derecede deformasyona düzeltmek için floresan lambalar, solunum sorunları nedeniyle ameliyat veya yaralanma, yapılır, kaplama dahil edilebilir.

Eğer alerji veya solunum güçlüğünüzü kullandığınız ilaçları varsa ve Sigara içiyorsanız, doktorunuzu haberdar emin olmalısınız eğer, burun ameliyatı veya burun için tedavi daha fazla harcama öncesi yıllar önce olsa da, kullandığınız. Özellikle cerrahi ve cerrahın beklentiler size uygulama sonuçları hakkında olabilecek herhangi bir soru sormak için çekinmeyin.

Ameliyat için hazırlık

Eğer yeme ve içme olan cerrah, sigara bazı ilaç ve vitaminlerin alınması veya kaçınarak bir operasyon da dahil olmak üzere, yüzünüzü yıkamak sizi nasıl hazırlanacağı konusunda bilgi verecektir. Bu bilgiler sizin prosedürü daha kolay gitmek gerçekleştirmek için yardımcı olacaktır. İlaçlar, sürüş ameliyat sonrası ev ve gerekli durumlarda size yardımcı olacak birini birkaç gün bırakmak unutmayın iken.

Cerrahi Amacı

Estetik burun ameliyatı, cerrahın ofis, bir cerrahi merkezinde veya ayaktan takip yapılabilir. Çoğu durumda, hastane, poliklinik olanaklar gerektirir ve sonraki kırık mali yük nedeniyle değil. Floresan lambalar, karmaşık işlemler hastanede gerektirebilir.

Bu tür anestezi

Estetik burun ameliyatı, sizin için işin boyutunu ve cerrahın tercihine göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Lokal anestezi hafif yatıştırıcı etkisi kırmak için, burun ve çevresi duygusuz, size ameliyat sırasında uyanık olacaksınız, ancak rahat ve ağrısız bir işlem olacaktır. Genel anestezi işlemi sırasında uyuyacak.

Cerrahi işlem

Burun estetik cerrahi bir veya iki saat kırmaya sürer. Ameliyat sırasında burun, cilt, kemik ve kıkırdak çatı ayrılacaktır. Burun şekil değiştirme işlemi, burun cerrah tarafından uygulanan akım problemleri ve yöntemine bağlı olarak değişecektir. Son olarak, derinin çatı oluşur adapte edilir.

Burun burun estetik cerrahinin en plastik cerrahlar. Özellikle karmaşık durumlarda açık teknik, parçası tercih ediyorsanız: burun delikleri ayıran, doku dikey şeritler (Kolumella), küçük bir kesi yapmak.

Operasyon burun üzerinde tamamlanmış olacak, burun yeni başvuru formlarını alçı olacak desteklemek için yardımcı olacaktır. Bir solunum yolu, burun, veya yumuşak plastik aletler tampon yerleştirilebilir sağlamak için nazal septumda iki ayıran bölün.

Işleminden sonra,

Ameliyat sonrası ilk 24 saat boyunca, yüzünüzü şiş hissedersiniz, ağrılı ya da burun hafif bir baş ağrısı hissedebilirsiniz. Doktorunuz belirtiler herhangi bir rahatsızlık ağrı kesiciler ile kontrol edilebilir. Yatakta ilk gününde başını daha yüksek olması planı dışındaki tuvalete gitmek için.

Göz çevresinde morarma ve şişme, soğuk uygulama şişliği azaltır ve kendinizi biraz daha iyi hissetmesini sağlayacak sıkıştırır olduğunu görürsünüz 2 veya 3 gün sonra en belirgin hale gelmiştir.

Şişme ve morarma çoğu uzun süre ilk hafta veya daha fazla içinde kaybolur.

Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca, burun deliklerinden sızıntı kırmak burnu çok hafif ve hafif konjesyon, birkaç hafta içinde hissedebilirsiniz.

Cerrah, iyileşme dokusu süresince, sümkürmemenizi bir hafta veya daha uzun süre istiyoruz. Eğer burun içinde tampon varsa ve birkaç gün içinde alınacak olursa çok daha rahat hissedeceksiniz. Bunlardan biri, ve bazen ikinci haftanın sonuna kadar burnunu tüm bandaj ve alçı alınacak.

Normal yedekleyin

Burun estetik ameliyat ile hareketi ve iki gün boyunca duracak Çoğu hasta, bir hafta ameliyat sonrası işe dönme olabilir ya da okul hayatı çok zor değil.

Floresan lambalar, günlük yaşamın tüm hızıyla dönmeden önce, birkaç hafta olacak. Doktorunuz dönmek için normal yaşam hakkında daha fazla bilgi verir. Tipik olarak, iki üç hafta daha fazla çaba gerektiren eylemler, darbe, darbe, önlemek için ya da 8 hafta boyunca burun korumak ve Sun ovuşturmaktan yanmaması için söylenecek. Yoksa, yüzünüzü yapmak ve yavaşça ve dikkatle saçınızı yıkamak.

Bu kontakt lens zaman alır, ama durum cam için farklıdır. Burun üzerinde lastik çıkardıktan sonra burun tamamen iyileşene, bu gözlük bacaklarda iki ay boyunca burnun arkasında bir çocuk.

Doktorunuz ameliyat sonrası ilk bir ay içinde iyileşmenizdeki gelişimi kontrol edecek, yönetim sık sık geri arayacaktır. Bu sınavlar herhangi bir sorun, lütfen tıbbi yardım isteyin tereddüt etmeyin eğer şikayet, ya da ne gitmiyorsun aslında alışılmış bir durum değildir.

Cerrahi sonraki günlerde, yüzünüzde şiş ve zedelenme, daha iyi görünür ve güzelleşeceğinizi unutmak kolaydır. Plastik cerrahi sonra, bu hastaların çoğu bir süre iyi hissetmiyorum, bu oldukça normal ve anlaşılabilir bir durumdur. Bir grup hasta ise, ben bu aşamada geçer eminim. Gün geçtikçe, burnunuz daha güzel görünecek ve moraliniz de giderek artmaktadır. Bu ameliyat edildi gibi bir veya iki hafta, artık sadece göze değil. Floresan lambalar tedrici bir iyileşme hala yavaş ve aşamalı bir süreçtir.

Özellikle burun tipi, çok az, belki de, bazı tümörler ay boyunca devam edecektir. Estetik burun ameliyatı, belki de, gerçek sonucu bir yıl veya daha uzun içinde görünmüyor.

Her şeyden önce, aileniz ya da arkadaşlarınızla bazı beklenmedik tepkiler alabilirsiniz. Örneğin, burun içinde değişikliklerin rastlanmamıştır. Ya da belli bir değiştirmek etnik veya aile şeylerin bir işareti olarak görmek, biraz rahatsız olabilir. Bu durumda, karar ilk kez hatırlamaya çalışın ki bu işlem için nedenler. Gideceğiniz ulaştıysanız, ameliyat başarılı oldu.

Estetik burun ameliyatı Ameliyat Sonrası Bakım

Ameliyattan sonra burun, iyileşme süreci zaman ve sabır gerektirir. Ameliyat gibi önemli postoperatif bakım aktif katılım,.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği