Burun Estetiği Ameliyatında Bizi Neler Bekliyor?

25 Nisan 2013 - 20:53

Doktorumuzla konuştuk ve sonunda ameliyat kararına vardık ve ameliyat gününü aldık. İşte artık bundan sonra burun estetiği operasyonu sırasında ve sonrasında bizi neler bekliyor. Bu yazımızda bunlardan bahsetmeye çalışacağız.

Öncelikle burun estetiği ameliyatı genel ya da lokal anestezi şeklinde iki şekilde yapılabiliyor. Tabi ki buna doktorunuz karar veriyor. Ama çoğunlukla genel anestezi tercih ediliyor. Ameliyatın süresine gelince tabii ki yapılacak işlemlere göre bu süreç değişebiliyor ama yaklaşık olarak 1-2 saat sürebiliyor. Hastanede kalma süresine gelince bazen yarım gün ama çoğunlukla kontrol açısından bir gece yatırılıyor. Burnumuz yaklaşık 3-4 gün sonra yavaş yavaş iyileşmeye başlıyor. 1 ay sonrasında ise tamamen iyileşiyor. Ama burnumuzun yeni şeklinin tam olarak yüzümüze uyum sağlaması ve oturması yaklaşık olarak bir yılı buluyor. Ameliyattan sonra burnun düz ve sabit bir şekilde durabilmesi için bir hafta boyunca bir alçı kullanılır. Gene ameliyattan dolayı operasyon sonrasında gözaltlarında ve burun çevresinde şişme ve morluklar görülmesi çok normaldir. Bu ameliyatın riskleri nelerdir birazda bunlardan bahsedelim isterseniz. En önemli riski ekranda resmini gördüğünüz burnun sizde aynı şekilde durmuyor olmasıdır. Çünkü herkesin yüz yapısı farklı olduğu için beğendiğiniz her burun sizin yüzünüzde aynı şekilde durmayabilir bu yüzden çok aşırı bir beklenti içinde de olmayın derim. Yine bu operasyonun ufak tefek olumsuzluklarına gelirsek kanama, akıntı, iltihap, nefes alma güçlüğü ve çok sık olmasa da geçici olarak koku alma duyusunda bir kayıp oluşabilir. Operasyon sonrasında hissedeceğimiz ağrıya gelirsek hafif bir ağrı olması çok normaldir. Morluklar olur fakat ağrı çok hissedilmez. Morlukları azaltmak için soğuk kompres uygulamak faydalı olacaktır.

Ameliyat sonrasında burundan birkaç gün kan gelmesi de çok normaldir. Bütün bu şikâyetleriniz gün geçtikçe azalarak kaybolacaktır. Sizde yeni burnunuzla ve sağlıklı nefes almanın rahatlığıyla en kısa zamanda bütün bu acıları unutacaksınız.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği