Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Yapılması Gerekenler

06 Nisan 2013 - 14:50

Burun estetiği ameliyatı iyi bir cerrah tarafından yapıldıktan sonra hiçbir risk taşımamaktadır. Önemli olana cerrahın bilgi ve tecrübesidir. Ameliyat ağrısız bir ameliyattır. Lokal ve genel anestezi tarafından yapılır.

Burun estetiği ameliyatı yaptıran kişi ameliyat sonrasında çok kısa bir sürede iyileşir. 4-5 saat sonra anestezinin etkisinden kurtulur. Daha sonraki süreç ağrılı değildir. Ameliyat sonrasında burun çevresindeki görüntü pek hoş olmaz. Çünkü burun kemiklerine yapılan müdahale gereği doku altına kan sızdığı için gözaltı ve burun çevresi kanlı bir yapı alabilir. Bu kanlar zamanla mor görüntü oluşturabilir. Ama bunların hepsi birkaç haftaya kadar geçer. Hasta ameliyattan sonra göz çevresine soğuk uygulamada bulunabilir. Şişlikler 3-4 güne, morluklar ise 8-10 güne kadar iyileşme gösterir. Hastanın burun estetiği ameliyatı sonrasında başını arkaya eğmemesi önemlidir. Evde istirahat ederken başını yüksek yere yaslayarak dinlenmesi önerilir. Kanamayı durdurmak için buruna tampon yerleştirilir. Bu tampon ameliyattan sonra 3-4 gün içerisinde çıkartılır. Toplam 6 ay içerisinde yeni burnunuzu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Burun kemikli ve kıkırdak yapılardan oluşmaktadır. Kemikler diğer kemiklerimiz gibi kalın ve sert değildir. Bundan dolayı ameliyat sırasında kemikler kırılmak yerine kesilir ya da törpülenir. Burun estetiği ameliyatı ağrısız bir ameliyattır. Gün geçtikçe yapılan işlemler daha da hafif olmaktadır. Burun estetiği ameliyatı sırasında buruna çok nazik davranılır. Kısa süren bir ameliyattır. İyileşme süreci de kısa sürmektedir. Sadece ameliyat sonrasında iki üç hafta spor, yüzme, eğilme gibi aktivitelerde bulunmamanızda fayda vardır. Burnunuzu darbe almamasına özen göstermelisiniz. Gözlük takmamaya da dikkat etmelisiniz.  2-3 ay içerisinde hafif gözlükleri takmanızda herhangi bir sıkıntı oluşmaz. Burun estetiği ameliyatı sonrasında iyileşme süreci 6 ay ya da 1 seneyi bulmaktadır.

 

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği