Burun Estetiği Genel Bilgiler

09 Mart 2013 - 1:26

Kusursuz bir buruna kimse sahip değildir. Aynaya baktığınızda burun şeklini beğenmiyorsanız ya da nefes alıp vermede zorluk yaşıyorsanız burun estetiği ameliyatı olabilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatını yapmadan önce hastaya nasıl bir burun şekli istediğini sormak gerekir. Çünkü çoğu hastanın beklentisi yüksek olmaktadır. Ameliyattan sonra yeni burun şeklini beğenen hastalar genelde beklentisi yüksek olmayan hastalardır. Çünkü istenilen burnu yapmak mümkün değildir. Ameliyat olmadan önce doktorların hastalarına bu durumu kabul ettirmeleri gereklidir. Aksi takdirde hastalar hayal kırıklıklarına uğrayabilir. Bu yüzden doktorunuzla iyi konuşmanız ve ne istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatının riskleri arasında kanama, enfeksiyon, akıntı ve bir süre nefes almada sorunlar yaşanabilir. Tüm bunlara hazırlıklı olmak gerekir. Bazı hastalar ilk ameliyatlarından sonra bir takım değişikliler istemektedir. Yani buda ikinci bir operasyonun olacağına işarettir. Yalnız ikinci operasyon 6 ila 12 ay arasında bir bekleme süresi gerektirir. Bazı insanlar kalkık bazıları ise düz burun tercih etmektedirler. Önemli olan yüzünüze yakışan doğal bir burun şeklini oluşturabilmektir. Ameliyat sonrasında hafif ağrılar görülmektedir. Şişkinlikler ve gözaltı morlukları da oluşmaktadır. Şişliklere soğuk uygulama yapılarak geçirilebilir. Burun estetiği olan kişinin aslında bir ameliyat geçireceği hatırlatılmalıdır. Çok ağrı olmasa da ameliyattan sonraki görüntüyü kaldırabilmesi önemlidir. Ameliyattan sonra burnunuzun darbe almamasına özen göstermelisiniz. Herhangi bir kanama ya da aşırı bir ağrı oluşursa doktorunuza başvurmalısınız. Burun estetiği ameliyatı yapan doktorunuz ne kadar tecrübeli ve bilgili ise ameliyattan sonra oluşabilecek komplikasyonlarınız da o kadar az olmaktadır. Genellikle cerrahlar kapalı burun ameliyatlarını tercih etmektedirler. Çünkü ameliyattan sonra herhangi bir iz kalmaz. Burun estetiğinin kapalı ya da açık olması hastanın kararına bırakılır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği