Burun Estetiği Hakkında Herşey

19 Mayıs 2013 - 18:45

Tıpta teknolojisinin gelişmesiyle artık insanlar memnun olmadıkları dış görünüşlerini de değiştirme imkânı buluyorlar. Estetik cerrahi alanında son yıllarda atılan büyük adımlarla bireylerin vücutlarındaki memnun olmadıkları bölgeleri fiziksel görünüm için değiştirilebilirken aynı zamanda estetikse hasarların vücut sağlığını etkilemesi de engelleniyor. Estetik cerrahi azınlık çevreler tarafından hala gerekli bir dal olarak görülmüyor. Dış görünüşün sağlıkla bir ilgisi olmadığı öne sürülerek bu dalın bir tıp dalı olmadığı iddia ediliyor ancak dış görünüşteki kusurlar kişiler kendi vücutlarından memnun olmaması dolayısıyla öz saygı ve kişisel beğeniyi azaltması sebebiyle ruhsal sağlık sorunlarına yol açabiliyor ve bireylerin ruh ve sinir hastalıkları hastası olmasına neden olabiliyor. Ruh sağlığının da vücut sağlığı kadar önemli olduğu ve ikisinin bir bütün olarak işlediği, biri olmada diğerinin bir önemi olmadığı düşünüldüğünde estetik ruh sağlığı üzerindeki etkileriyle tıp alanında kendine bir yer ediniyor.

Güzellik ve nefes almaya etkileri sebebiyle ülkemizde en çok tercih edilen estetik çeşidi burun estetiğidir. Genellikle ilk yetişkinlik döneminde olan bireyler tarafından tercih edilen burun estetiği ülkemizde yapılan araştırmalara göre daha çok bayanlar tarafından tercih ediliyor. Burun bölgesinin yüz simasını şekillendirmede büyük önem arz etmesi sebebiyle burun şekillerinden memnun olmayan bayanlar bu görüntünün düzeltilmesi için sıklıkla burun estetiği yaptırıyor. Ergenliğin tamamlanması ve kemik sisteminin oturması beklenmeden yapılamayan burun estetiği yeterli olgunluğa erişildiğinde birçok birey tarafından talep görüyor. Güzellik kaygısının yanı sıra burun içyapısı ve kıkırdak bozukluğu nedeniyle nefes almada zorluk yaşayan bireyler tarafından da tercih edilen burun estetiği hem sağlık hem güzellik açısından birçok insanın yardımına yetişiyor. Estetik artık daha kolay ve daha acısız uygulamalar sunarak herkes için kolaylaştırıyor işlemleri.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği