Burun Estetiği

05 Şubat 2013 - 16:34

Burun estetiği veya yeniden burun biçimlendirme, estetik ameliyatlarının en çok uygulananıdır. Doğuştan eğri olan burunlar, darbe alıp kırılan burunlar bu estetik operasyonuyla yeniden biçimlendirilir. Burnunuzla üst dudağınız arasındaki açı da değiştirilebilir. Burun estetiğinin görünüm dışında bir etkisi daha vardır, nefes almamızdaki o korkunç problem de giderilir.
Burun estetiğinin amacı; kişinin kendi yüzüne ait burun biçiminin ortaya çıkarılmasıdır. Burun estetiği 2 operasyon yaparak gerçekleştirilmektedir; 1.si kapalı burun estetiği operasyonu,
2.si ise açık burun estetiği operasyonu şeklindedir.
ESTETİK BURUN AMELİYATI İÇİN EN UYGUN DURUMLAR NELERDİR?
Estetik burun ameliyatı operasyonu görünümünüzü değiştirebilir ve bu durumdan dolayı oluşan rahatsızlığınızı giderebilir. Ameliyat olmayı istediğiniz zaman ben neden bu ameliyatı olmak istiyorum sorusunun cevabını mutlaka verin, ne beklediğinizi kendinize sorun. Karar verin ve doktorunuzla bunu muhakkak tartışın. Estetik burun ameliyatı için en uygun olan kişiler mükemmellik bekleyenler değil, dış görünümünün güzel ve etkileyici olmasını isteyenlerdir. Doktorlar ergenlik çağındakilerin burun estetiğini gerçekleştirmek için gelişimlerinin tamamlanmasını bekler. Bu süreç kızlar için 14–15 yaş erkekler içinse biraz daha geçtir. Ameliyat kararının anne-baba tarafından değil ameliyat olacak gençlerin vermesi beklendiğinden bu süreç beklenir.
AMELİYATINIZIN PLANLANMASI;
Bu süreç içerisinde doktorunuzla sizin aranızda iyi ve kesin bir iletişim olmalıdır. İlk etapta size nasıl birin burun istediğinizi soracaktır. Burnunuzun yapısı, kemiğin görünümü, cildinizin kalınlığı, nasıl bir burun görünümü istediğiniz, yaşınız başlıca tartışma konusudur. Ayrıca bu ameliyattan beklentileriniz ve ameliyat sonrası da nelerle karşılaşılacağını doktorunuza danışınız.
AMELİYAT HAZIRLIĞINIZ
Doktorunuz size ameliyat öncesinde neler yapacağınızı, ne yenip yenmeyeceğini, vitamin alıyorsanız nasıl kullanmanız gerektiğini, sigara kullanıp kullanmayacağınızı, yüzünüzü yıkamalı mısınız gibi birçok faktöre nasıl hazırlanacağınız hakkında bilgiler verecektir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği