BURUN ESTETİĞİ İÇİN UYGUN ADAYLAR

07 Şubat 2013 - 20:56
  • Yüzünüz ile burnunuz uyumsuz ise,
  • Burnunuzun kemiği kemerli ise,
  • Karşıdan bakıldığında burnunuz çok geniş görünüyorsa,
  • Burnunuzda çarpıklık varsa,
  • Burnunuzdan dolayı her hangi bir sebepten ötürü sağlık problemi yaşıyorsanız,
  • Daha önce estetik yaptırmanıza rağmen istediğiniz sonuca ulaşılmamışsa,
  • Yaşadığınız her hangi bir kaza sonrasında istenmeyen görüntü oluşmuş ve sizi bu durum rahatsız ediyorsa.

ÖNEMLİ OLAN DOĞAL GÖRÜNÜMLÜ OLMASIDIR

Yapılacak burun ameliyatı hastanın hikayesi fiziksel özellikleriyle örtüşmelidir. Kişi fiziksel olarak iri ise küçük burun yakışmayacağı gibi, kişi minyon yapılı ise kocaman bir burun hoş olmayacaktır. En önemli kriter kişinin kendini nasıl mutlu hissettiğidir. Hasta zaten yıllarca bu konudan şikayet etmiş toplum arasında kendini hep kötü hissetmiş, zaman zaman sosyal ilişkilerden kendini uzak tutmuştur. Artık burun ameliyatı kararı almış ise en güzel ve en yakışan burnu kendisinde görmeyi hak etmiştir. Doktorlarında ön gördüğü şekilde; yapılacak ameliyatın yüz şeklini çok fazla değiştirmeden, hastaya en yakışan burun şeklini vermek ve eğer sağlık problemi de işin içine girmişse ona göre uygun yöntemler geliştirmektir.

ERKEK VE KADININ BAKIŞ AÇISI

Erkek hastalar genellikle burun ameliyatını burunlarının büyüklüğü nedeni ile isterken kadın hastalar hep güzel olmanın peşindedir. Erkek hastanın şikayet öyküsü genelde bir kaza sonucu; spor yaralanmaları, iş kazaları olabiliyorken, kadınlar aynalara olan küslüklerinden bahsetmektedirler.

HASTAYA DOĞRU BİLGİ VERMEK ÖNEMLİ

Hasta burun ameliyatı öncesinde detaylı olarak bilgilendirilmelidir. Eğer hastaya iyileşme süreci anlatılmamışsa hasta hayal kırıklığına uğrayıp endişe duyabilir. Arkadaş çevresi, yakınları da bu durum hakkında bilgisizce eleştirilerde bulununca hastalar pişmanlık yaşayabilmektedirler. Ancak hastalara iyileşme sürecinde yaşanılacak yüz şişlikleri, morlukları geçmesi gereken zaman detaylı olarak anlatılırsa hasta daha sabırlı olabilir ve doktorun hedeflediği tarihi bekleyip, değişikliği görüp mutluluğu yakalayabilir. Sonrasında da herkese tavsiye edebilmektedir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği