Burun Estetiği Kimler İçin Uygun

27 Nisan 2013 - 21:19

Burun operasyonu yaptırmayı düşünüyorsunuz. Fakat acaba ben bu operasyon için uygun muyum acaba bunu hiç düşündünüz mü? Ne gibi şartlar aranıyor neye göre yapılıyor. İşte bu yazımızda bu soruların cevaplarını bulacaksınız.

Öncelikle burun estetiği yaptırmayı düşünen adayda belirteceğimiz özelliklerden birkaç tanesi ya da en azından bir tanesi bulunması koşulu şarttır. Burun keminin eğri ya da kırık olması bu ameliyat için en önemli sebeplerden bir tanesidir. Yine herhangi bir darbe ya da kazadan dolayı burnun şeklinde çeşitli değişiklikler oluşmuş olması da bir ameliyat nedenidir. Burnun sırtında istenmeyen bir kemer varsa veya burun deliklerinin şekli burna uygun değilse yine ameliyat düşünülebilir. Birde tabii en önemli nedenlerden biriside rahat nefes alıp verememe şikâyetleridir. Ayrıca hasta daha önce bir burun operasyonu geçirmiş fakat bundan istediği sonucu alamamış ise yine bu kişilerde ikinci bir operasyon uygulanabilir. Fakat aradan altı ay geçmesi şartıyla ikinci bir operasyon yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.  Ama bizim ülkemizde görülen en önemli şikâyet burnun büyük olmasıdır. Bu nedende dolayı da insanlar bu operasyona yönelebiliyorlar. Bu operasyon için önemli bir konuda hastanın uygun yaş seviyesinde olması gerekliliğidir. Çünkü yüz kemiklerinin gelişimi ancak tam olarak 17-18 yaşları arasında tamamlandığından bu yaştan önce yapılan ameliyatlarda asla iyi bir sonuç alınamamaktadır. Bu yüzden burun gelişimi tamamlandıktan sonra yapılan operasyonlar her zaman daha başarılı sonuçlar vermişlerdir. Sonuçta burun estetiği ameliyatı 18 yaşından sonra her hastaya uygulanabilir. Bu ameliyat için üst yaş sınırı yoktur.

Bu yukarıda bahsedilen sebeplerden biri ve bir kaçı sizde mevcutsa sizde bu ameliyatı düşünebilir güzel ve sağlıklı bir burna kavuşabilirsiniz.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği