Burun Estetiği Kimler Tarafından Yaptırılır?

04 Mayıs 2013 - 12:06

Burun estetik ameliyatları alanında uzman estetik cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Cerrahlar özel sertifikalı olup başka kimse tarafından yapılmamaktadır. Burun estetikleri aynı zamanda plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Burun estetiği için hastanelerde özel bölümler bulunmaktadır ve doktorlar baştan sona kadar hastalarına bütün hizmetleriyle ellerinden gelen yardımları sunmaktadır. Burun estetisyenleri öncelikle hastalarına neden burunlarına estetik yaptıkmak istediklerini sorarlar çünkü çoğu zaman psikolojik bir durum söz konusu olabilmektedir. Daha sonra hastaların durumlarına göre burun estetiği yaptırmanın ne kadar doğru olup olmadığını hastalarına açıklarlar. Bazen doğru bazen yanlış bir karar olabilmektedir ve cerrahlar yapabildikleri kadar hastaların burun estetiği konusunda yanlış karar vermemeleri için yardımcı olurlar fakat her zaman en son kararı elbette hastalar vermektedir.

Burun estetiği başladığı zaman geri dönüşü olmayan bir operasyondur ve burun estetisyenleri bunu her zaman hastalarına hatırlatırlar ve hatırlatmak mecburiyetinde olmaktadırlar. Türkiye’de birçok burun estetiği yapan doktorlar bulunmaktadır. Doktorların hepsi alanlarında uzman olup burun estetiği çerçevesinde de farklı bölümler bulunmaktadır ve hepsinin burun estetiğinde uzman oldukları alanlar bulunmaktadır. Burun estetisyenlerin çoğu ayrıca yurt dışında hem eğitim almış hem de okumuş kişiler olmaktadır. Burun estetiği yıllarca Türkiye’de var olan bir operasyon türü olsada, yeni bir teknik olmaktadır. Estetiğin binbir çeşidi bulunmaktadır. Burun estetisyenleri bütün operasyonlarını yanlışlık yapmamak adına titizlikle yapmaktadır.

Sonuçta buruna şekil vermek, diğer sanatlarda olduğu gibi zor bir sanattır ve ciddi bir uzmanlık gerektirmektedir. Burun estetisyenleri genellikle insanın doğal özelliklerini önemseyen kimselerdir, dolayısıyla hastalarına öncelikle kendi doğal görünüşlerine saygı duymaları gerektiğini öğretirler ve daha sonra eğer isterlerse burun estetiklerini gerçekleştirirler.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği