Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

28 Nisan 2013 - 21:22

Burun estetiği uygulanabilmesi için öncelikle gelişim çağının sona ermesi gerekmektedir. Gelişim çağının tamamlanması ile birlikte burun şeklinin son halini alır. Gelişim çağının sonu 17-18 yaşlarıdır. Bu yaşlardan itibaren burun şeklinde bozukluğu olan kişilerde burun estetiği ameliyatı uygulanabilmektedir.Burun estetiği adayının fiziksel gelişimini tamamlamasının yanında kişilik gelişimini de tamamlamış olması, ileride kendi görünümü ve burnuyla ilgili tuhaf istekler ileri sürmesini engelleyecektir. Burun ameliyatı olacak kişinin gerçekleri doğru olarak algılayabilecek kapasiteye sahip olması, bilgisayar ortamında kendisine gösterilen burun şekli dışında bir şeklin kendisine uygun olmayacağı konusundaki gerçekleri kavrayabilmesi açısından önemlidir. Burun estetiği, kendi burnunun hayranı olduğu bir kişiye benzetilmesini isteyen kişilerde hayal kırıklığı ile sonuçlanabilmektedir. Çünkü herkesin yüzü, burnu ve bütünüyle görünümü farklıdır. Beğenilen bir burun yapısı her yüze yakışmamaktadır. Burun estetiği yapılacak kişinin istekleri ile birlikte doktorun kişiye önereceği burun şekli arasında bir orta yol bulunarak estetik operasyon başarı ile tamamlanabilir. Doktorun tavsiye edeceği burun şeklinin kişinin yüz hatlarına uyum sağlayıp sağlayamadığı, kişinin beğenip beğenmediği bilgisayar programları vasıtasıyla kişiye gösterilerek ölçülebilir. Burun estetiği uygulanacak kişinin öncelikle ne istediğini bilmesi çok önemli bir konudur. Ameliyat sonrası memnuniyet noktasında istekler ile uygulanan estetik tam uyumlu ise mükemmel derecede mutluluk elde edilebilir.

Burun estetiği uygulanacak kişinin gelişme çağını tamamlaması gerekir diye belirtmiştik. Bunun temel nedeni kişilik gelişimi ile kemik yapısının gelişmesini tamamlaması içindir. Burun estetiği sırasında burundaki kemikler kırılarak, dolgu yapılarak veya yontularak şekillendirilmektedir. Burun kemiği üzerindeki şekil bozukluğundan kaynaklanan hasarların düzeltilmesi için yapılan baskılar ve işlemler nedeniyle ameliyat zor ve zahmetli geçmektedir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği