Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

29 Nisan 2013 - 21:24

Estetik, hayatımızın güzellik unsurunun diğer adıdır. Estetik açıdan kendimizi iyi hissetmemiz, özgüvenimizin artmasını sağlamaktadır. Estetik kaygılar taşıyan kişiler, kendileri ile ne kadar barışık olsalar da, belli dönemlerde bu kaygının yarattığı mutsuzluğu hissetmektedirler.

Estetik operasyona karar veren birey, öncelikle bu operasyona gerçekten ihtiyacı olup olmadığı konusunda emin olmalıdır. Günümüzde birçok kişi gerçekten ihtiyacı olmadığı halde, güzellik kaygıları nedeni ile operasyon geçirmek istemektedir. Bu isteklerinin temelinde toplumda kabul görmeme dürtüsü vardır. Estetik kaygılar, toplumda kabul görme dürtüsü açısından itici güçtür. Oysa bu kaygı, bizlerin sadece fiziksel kusurlarımızdan kaynaklanmıyor olabilir. Kişi, bu detayı önemseyerek, gerçekten bu operasyona ihtiyacı olup olmadığını düşünmelidir. En çok estetik operasyon, burun estetiği üzerine yapılmaktadır. 1887 yılından beri, modern tıp teknikleri ile yapılan burun estetiği, burnun kişinin istekleri göz önünde bulundurularak, en doğal sonucu vermesi amacını güder. Burun estetiği operasyonunun yapılabilmesi için uzmanlar, operasyon yaptırmak isteyen kişinin sağlık sorununun operasyon gerektirmeden çözülüp çözülemeyeceğini kontrol ederler. Kişide solunum sorunu var ise, burunda et ya da kemik eğriliği ya da fazlalığı var ise, operasyon gerekmektedir. Kişinin estetik kaygılar nedeni ile operasyon geçirmek istemesi durumunda da, hastanın isteklerine uygun şekilde en doğal halini esas alarak işleme başlanmalıdır. Operasyon 1-2 saat sürmektedir. Operasyon, burnun yüze oranla geniş olması durumunda, burnun ucunun aşağı bakması, burnun çarpık olması, kemerli olması, burnun deliklerinin geniş olması, kişinin burnunun şeklinden memnun olmaması durumunda yapılabilir. Burun estetiğinde yaş sınırı olup olmadığı da bir diğer merak konusudur. Estetik operasyonun yapılabilmesi için, 16-18 yaşına kadar beklenilmesi gerekmektedir. Çünkü burun gelişimi bu yaşlarda tamamlanmaktadır.

Sağlık sorunlarımızın dışında, burun estetiğini estetik kaygılarımız nedeni ile yaptırmak istiyorsak, gerçekten bu operasyona ihtiyacımız olup olmadığından emin olmalıyız.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği