Burun Estetiği Nasıl Gerçekleşmektedir?

27 Temmuz 2014 - 13:02

Bilindiği üzere burun nefes almamıza yarayan en temel organdır. Ayrıca burun yüzümüzdeki çıkıntıdan ibaret değildir. İşlev yönünden bu denli önemli olan bu hayati organımız son dönemlerde insanlar tarafından estetiğe maruz kalmaktadır. İnsanların estetik ve güzellik tutkusu insanları burun estetiğine yöneltmektedir. Peki, bu operasyon hangi doktorlar tarafından ve nasıl gerçekleşir, biraz bundan bahsedelim.

Plastik cerrahiler ve estetik uzmanlar tarafından gerçekleşen bu operasyonlarda bazen kemik ve kıkırdak dokuya yontma işlemi uygulanabilirken, yumuşak dokuya şekillendirme ya da eklemeler de yapılabilmektedir. Son derece ciddi olan bu operasyonlarda kıkırdak yapılı burun şeklini tamamen değiştirebildiği gibi yalnızca sağlıki sorunlar sebebiyle de estetik yapı değişmeden kalabilir. Bazen burun büyütme ya da burun genişletme gibi operasyonlarda vücudun herhangi bir yerinden –ki genellikle burası kulak arkası kıkırdak yapısı olmaktadır-alınan yapılarla eklemeler yapılabilmektedir. Genel anestezi altında yapılan burun estetiği operasyonunun bir diğer ismi de rinoplastidir. Ameliyat sırasına gelecek olursak ameliyattan önce çekilen fotoğraflar ameliyat sırasında doktorlara yardımcı olmaktadır. Bu pozlar estetik planlamada kullanılmaktadır. Ameliyat süresine gelecek olursak hastadaki problemlere göre, burna yapılacak işlemlere göre değişebilmektedir. Fakat ortalama ameliyat süresi iki ila üç saat arasında değişmektedir. Ameliyat sonrası hastanede en fazla bir gün geçirilebilmektedir.

Ayrıca bu operasyon dünyada ilk kez Türk Plastik Cerrah Uzmanı Op. Dr. Yakup Avşar tarafından bulunmuş ve gayet güzel sonuçlar elde edilmiştir. Son olarak burun estetiği yapmayı düşünenler için de şunu belirtelim ki genel anestezi altında operasyon yapılacağı için herhangi bir acı durumu hissedilmeyecektir. Ayrıca operasyondan sonra burnunuzda herhangi bir iz kalmayacaktır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği