Burun Estetiği Nasıl Yapılmaktadır ?

08 Ağustos 2014 - 15:03

Burun estetiği genel olarak iki teknik ile yapılmaktadır. Bunlardan biri açık teknik, diğeri ise kapalı teknik ile yapılmaktadır. Kapalı teknik çok uzun yıllardan beri kullanılan bir teknik olarak karşımıza çıkmaktadır. Açık teknik ise son yıllarda uygulanan bir teknik olarak karşımıza çıkmaktadır. Her iki teknikte de amaç; yüze uyumlu, hastanın mutlu olacağı güzel bir sonuç elde etmektir. Eğer burunda çok ciddi bir problem yoksa örneğin, burun sırtında hafif bir çıkıntı gibi bir rahatsızlığı bulunuyorsa kapalı teknik daha uygun olabilmektedir. Özellikle problemli burunlar; burun ucunun çok geniş olması, burun sırtının çok geniş olması ya da daha önce birkaç kez estetik geçirmiş burunlarda en ideal sonuçlar açık teknik ile elde edilebilmektedir.

Açık teknik ile yapılan burun estetiğinin en önemli üstünlüğü burnun tüm sahalarını milimetrik olarak detayları ile görebilmek, yapılabilecek müdahaleleri daha rahat yapabilmektir. Ancak yine güvenli ve tecrübeli ellerde kapalı yöntem ile de çok güzel sonuçlar alınabilmektedir. Her iki tekniğinde kendisine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu seçim hastanın istek ve şikâyetine doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Tüm dünyada, diğer bütün estetikler içerisinde en zor olan estetiğin burun estetiği olduğu kabul edilmektedir. Çünkü burun sadece tek bir şeyden yapılı bir organ değildir. İçerisinde kemik dokusu, kıkırdak dokusu, bağ dokusu, adale dokusu, yağ dokusu bulunmaktadır. Dolayısı ile son derece karmaşık bir organ olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu karmaşık ve zor yapı nedeni ile hastanın doktor seçimi çok önemli olmaktadır. Son derece bilgi birikimine ve tecrübeye sahip bir hekim bu ameliyatların altından başarı ile kalkabilmektedir. Deneyimli ve bilgili doktor seçiminin yanı sıra hastanın doktoruna güvenmesi ameliyat sonuçlarına olumlu olarak yansımaktadır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği