Burun Estetiği Neden Yaptırılır?

30 Nisan 2013 - 11:48

Burun estetiği şekil bozukluğunu düzeltmek, başka birinin burnuna sahip olmak, rahat nefes alıp vermek, güzel olmak, yakışıklı sayılmak gibi nedenlerden dolayı yaptırılmaktadır. Özellikle kadınlar daha güzel olmak ve toplum içinde beğenilerek dikkat çekmek için burun estetiği yaptırmaktadırlar.

Nefes alma zorluklarının tedavi edilmesi için yaptırılan burun estetiklerinde küçük burun delikleri genişletilmekte, çok büyük olan burun delikleri küçültülmekte, burun içindeki fazla etler, geniz etleri alınmakta, kıkırdaktan kaynaklı nefes alma zorlukları giderilmektedir. Kişinin yüz görünümünü çirkinleştiren eğri, büyük, çok küçük burunlar da estetik ameliyatlarla düzeltilerek mükemmel görünümler elde edilebilmektedir. Burun kıkırdağının yapısından kaynaklı şekil bozuklukları ile burun kemiğinin çok belirgin olması durumlarında da bu olumsuzluklar giderilerek yeni bir burun elde edilebilmektedir. Burun estetiklerinde kişinin istekleri ile mevcut burnunun yapısı iyi biçimde değerlendirilerek bilgisayar ortamında kişiye yapılacak yeni burun tasarımı gösterilip kişinin yüz hatlarıyla uyumlu olup olmadığı belirlenmelidir. Çok küçük bir burun isteyen bir kişinin yüz hatları çok geniş ise küçük burun o kişide hiç de güzel durmayacaktır. Estetik ameliyatlar daha da güzelleşmek için yapıldığı için ameliyat sonrası kişinin kendini iyi hissetmesi esas alınmalıdır. Her estetik ameliyat da olduğu gibi ameliyat sonrası semptomlar oluşabileceği unutulmamalıdır. Estetik ameliyatlardan en önemlisi olan burun estetiği yapıldıktan sonra dışarıdan bakıldığında burnun estetik ile bu hale geldiği anlaşılmayacak kadar mükemmel yapılmalıdır.

Burun estetiği ile çok daha güzel bir buruna ve sağlıklı biçimde nefes alabilmenizi sağlayan bir burun yapısına sahip olmak mümkündür. Burun estetiği yaptırarak burnunuzdaki yapısal ve şekli bozuklukları giderebilir ve burundaki sağlığınızı etkileyen unsurlardan böylelikle kurtulabilirsiniz.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği