Burun Estetiği Nedenleri

18 Nisan 2013 - 11:55

Yaşamak için nefes almak zorundayız. İnsan aç olarak birkaç hafta, susuz birkaç gün yaşabilir fakat nefes almadan ancak birkaç dakika dayanabilir. Bu şekilde düşünüldüğünde nefes almanın ne kadar önemli olduğunu kavrayabiliriz. Burnumuzun sağlığının hayati önem arzetmesi,  bizleri, sağlıksız bir burnumuz var ise operasyonel faaliyetlere yöneltmektedir. Bunun yanında estetik kaygılar da bu operasyonlara yönelmemize sebep olmaktadır.

Burun estetiği, kişilerin fiziksel olarak daha güzel görünmek istemeleri sebebi ile tercih edilmesinin yanında, tamamen sağlık nedeni ile de yapılabilmektedir. Burunda et olması, kemik eğriliği gibi sebeplerle hastalar, ameliyat olmak isteyebilmektedirler. Sağlık sebebi ile uzmanlara başvuran hastalar öncelikle çeşitli tahlillere tabi tutulurlar. Neticesinde yapılacak operasyonun sağlık için bir tehlikesi yok ise, operasyona başlanır. Sağlıksız bir burna sahip olmanın sonuçlarından biri olan horlama sebebi ile, boşanmaların bile gerçekleştiği bilinir. Bunun dışında insanlar sadece daha güzel bir burna sahip olmak istediğinden de estetik operasyon geçirmek isteyebilmektedir. İnsanların daha güzel görünmek istemelerinin en önemli sebebi toplum tarafından kabul görme arzularıdır. İnsan gerek eş seçiminde gerekse iş hayatında avantaj sağlayabilmek için daha güzel görünmek ister. Bunun yanında birçok insanın vücutlarında görünüşünü beğenmedikleri organları yüzünden, komplekse girdikleri sosyal çevreden kendilerini uzak tuttukları gözlenmektedir. Görünüşünü beğenmedikleri organların başında da en çok göz önünde bulunan burun gelir. Güzel bir burun güzel bir suratın vazgeçilmez bir ögesidir. Burnun yarattığı farkı anlamak için türkülerimizden bile yardım alabiliriz. Türkülerimizde saçlar, gözler, kaşlar, dudaklar, dişler kadar sevgilinin güzelliğini anlatmak için burundan da faydalanılmıştır.

Sürekli gözümüzün önünde bulunan ve sağlığımız için de hayati önem taşıyan en önemli organlarımızdan biri olan burnun, estetik cerrahi açısından ne kadar önemli olduğunu anlatmaya bile gerek yoktur. Birçok estetik cerrah özellikle burun üzerine uzmanlaşmaktadırlar.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği