Burun Estetiği Nedir?

01 Mayıs 2013 - 11:57

Kişinin dış görünümünde burnunun yapısını beğenmemesi, bazı burundan kaynaklı rahatsızlıklarla mücadele etmesi veya başkasında beğendiği bir burun şeklini kendinde istemesi nedeniyle burun estetiği yapılabilmektedir. Burun estetiği için kişinin seçtiği burun şeklinin, kendi yüz hattına uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu nedenle mutlaka kişiye özel bilgisayarlı tasarım yapılarak o kişide nasıl bir görünüm elde edilebileceği hakkında fikir verilmelidir.

Burun estetiği yapılan kişinin ameliyat sonrası burnu hem güzel olmalı, hem de ameliyat yapıldığı başkaları tarafından anlaşılmayacak kadar iyi yapılmalıdır. Burun, yüz bölgesinin güzelliğini belirleyen en önemli tamamlayıcı unsurdur. Estetik cerrahlar tarafından yapılan burun estetiği ameliyatları, buruna yeni bir şekil vermek için yapılmaktadır. Burun estetiklerinde burnun ucu kaldırılıp indirilebilir, burun ucu inceltilip sivriltilebilir veya kalınlaştırılabilir, burunda sağa sola eğrilikler varsa düzeltilebilir, burun sırtı çökükse dolgunlaştırılabilir, kambursa fazlalıkları alınabilir, burun delikleri büyükse küçültülebilir, asimetri varsa düzeltilerek simetrik bir hal alması sağlanabilir. Burun estetiği sadece dış görünümüyle ilgili sorunlarda değil burnun iç yapısındaki veya kıkırdaktaki sorunları gidermek için de yapılmaktadır. Özellikle burun içi sorunlardan kaynaklı nefes alma zorluğu durumlarında ameliyat yapılarak burun içi sorunları ortadan kaldırılmaktadır. İdeal burun estetiği, buruna yüz ile uyumlu doğal bir şekil verilirken nefes almak da kolaylaştırılmaktadır. Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılması gereken ameliyatlardan biridir. Genel anestezi gerektiren ameliyatların tümü, uygun donanıma sahip hastanede, ameliyathane ortamında yapılmalıdır.

Burun estetiği ameliyatı sırasında kemik ve kıkırdaklara tasarımda belirlenen modele uygun olarak şekil verilmektedir. Buna göre kemik ve kıkırdakların fazlalıkları varsa alınır, eksiklik ya da çukurluk varsa yine kemik ve kıkırdak parçaları ile dolgu yapılmaktadır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği