Burun Estetiği Nedir?

22 Nisan 2014 - 16:14

Artık bireyler istedikleri her hangi bir şeye kolaylıkla ulaşabilmektedirler. Günümüzde pek çok farklı sektör hızla yükselip ilgi görürken bazı sektörlerde tam tersi ilgi görmeyip alçalışa geçmektedirler. Bu hızla yükselen ve kişilerin ilgisini çeken sektörler arasında burun estetiği de yerini almaktadır. Bazıları müdahale yani operasyonlar kişinin isteğine bağlı olmasa bile olumlu sonuçlar vermektedir.

Peki burun estetiği nedir? Burun estetiği ile burnunuzun uzunluğunu kısaltabilir, uzatılabilmektedir. Kenarlarını ve şeklini değiştirebilir, çukurluk ve tümsek gibi şekil bozukluklarını da düzeltebilirsiniz.

Burnun üst kısmı kemikten alt kısmı ise kıkırdaktan oluşmaktadır. Burun estetiği ile hem kıkırdak hem de kemiğe şekil verilebilmesi mümkün kılınmaktadır. Burun kemerinizi güçlendirebilir, burun yapınızı tekrar şekillendirebilir, burnunuzun büyüklüğünü değiştirebilir,  burnunuz ile dudağınız arasındaki açıyı değiştirebilmeniz için hekim tarafından olanak sağlanmaktadır.

Ayrıca burun estetiği ile bir yaralanma sonrası bozulan burun yapınızı düzeltebilir, eski haline getirebilmeniz de olası olanaklar arasında yerini almaktadır.  Bunun yanında bazı doğumsal bozukluklarda burun yapısı düzgün gelişmediğinde veya burun yapısının solunum problemlerine yol açtığı durumlarda da burun estetiği ameliyatı yapılabilmektedir.

Her ciddi cerrahi operasyon gibi burun estetiğinin de bazı riskleri bulunmaktadır. Kanama, enfeksiyon ve anestezi komplikasyonları en sık rastlanan sorun arasında yer almaktadır.. Burun estetiği ameliyatına özgü diğer durumları da şu şekilde içermektedir: Tekrarlayan burun kanamaları, burundan nefes alırken zorluk yaşama, burun etrafında his kaybı, his azalması, beklenenden daha kötü bir görünüm, ağrı, uzun süren şişkinlik veya renk değişikliği ve yara izi bu olası durumların içerisinde yer almaktadır.

Bu durumlar çoğu kişide ortaya çıkmaz, çıkanlarda da hafif bir şekilde seyreder. Ancak bu ameliyatın risksiz olduğu anlamına gelmemektedir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği