Burun Estetiği Operasyonları

22 Şubat 2013 - 21:29

Estetik burun ameliyatları genellikle kişinin görsel olarak burnuna şekil verilerek yeniden yapılandırılmasıdır. Genel olarak yapılan burun operasyonlarında ki amaç ilk önce burnun fonksiyonel işlevini kaybetmeden estetik açılardan daha iyi halde olmasını sağlamaktır.

Pek çok kişinin en büyük problemi burnundan nefes almada zorluk çekmektir. Özellikle gece uyurken aşırı horlamalar, burundan nefes alamadığı için ağzı açık uyumak, uyurken ağızdan nefes alındığı için sabah kalkıldığında kişinin ağzında olan kuruluklar, bu sebepten dolayı boğazda ağrı hissetmek, çok sıkboğaz faranjiti şikâyetleri ve ağızda oluşan kokular gibi pek çok şikâyetler ortaya çıkmaktadır.

Çoğu insan burnundan değil ağzından nefes almaktadır. Bu nedenden dolayı ara sıra kişilerde burun kanama şikâyetleri ortaya çıkmaktadır. Burnuna almış olduğu travmalar sonucunda genel olarak estetik burun ameliyatlarına başvurulmaktadır. Burun operasyonlarının çoğunda görsel olarak değil sağlık problemleri ile de pek çok kişi estetik burun ameliyatı olurlar. Bazı kişilerin burun içyapısında oluşan kıkırdak ve eğrilikler sebebi ile de nefes almada zorluk çekmektedir.

Bu şikâyetleri gidermek ve sorunu ortadan kaldırmak için burun operasyonu geçirmeleri gerekmektedir. Kaza sonucunda kişinin burnunda meydana gelen yamukluk, eğrilik, çöküklük vb. oluşan komplikasyonlar neticesinde estetik burun operasyonuna başvurulmaktadır.

Genellikle kişide doğumsal, travma ya da kaza sonrasında burnun dış görünüşünde bir kusur olması kişide psikolojik olarak ciddi derecede etkilenmelere yol açmaktadır. Ayrıca burun yapısı ne kadar kötü olursa olsun asla kişinin yüzüne bakılmayacak kadar çirkin denilmemelidir. Oysa kusurlu veya kusursuz olan burun yapılarında bile kişinin yüz hattına uygun olmayan burun yapısı etraftaki kişiler tarafından dikkat çeker ve buda kişiyi mutsuz eder. Bu sebeplerden dolayı estetik burun ameliyatları oldukça sık tercih edilmektedir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği