Burun Estetiği Operasyonu Nasıl Yapılır?

02 Mayıs 2013 - 11:59

İnsanlar estetik kaygıları ya da sağlık sorunları nedeni ile burun estetiği operasyonu geçirmek istemektedirler. Bireyler bu operasyonu geçirebilmek için belli şartlara sahip olmalıdırlar. Burun estetiği operasyonunun uygulanabilmesi için, öncelikle sağlık koşullarının uygun olması gerekmektedir.

Burun estetiği operasyonu, burnun yüze oranla geniş olması, burnun ucunun aşağı sarkıyor olması, burnun çarpık olması, geçirilen bir ameliyat sonrasında kalıcı bozuklukların olması, kişinin burun görüntüsünü değiştirmek istemesi durumlarında uygulanır. Operasyondan sonra kişinin dikkat etmesi gereken durumlar vardır. Kişi operasyondan sonra, doktorunun belirttiği hususlara dikkat etmelidir. Koşmak, yüzmek gibi kan basıncını arttırıcı faaliyetlere kısa bir süre ara verilmelidir. Güneş koruyucu ürünler kullanılarak, ameliyat sebebi ile oluşan izlerin kalıcı olması engellenmelidir. Operasyon, burnun kıkırdağının kırılarak, yağ dokusuna zarar verilmeden, istenilen şekle getirilmesi sureti ile yapılmaktadır. Operasyon 1-2 saat sürmektedir ve genel anestezi kullanılmaktadır. Bayanlar 17 erkekler ise 18 yaşından itibaren operasyon geçirebilir. Hastaya genel anestezi uygulandığından, ameliyat süresince acı hissetmez. Ameliyat sonrasında oluşacak olan şişlik ve morluklar acıya ya da ağrıya sebep olmaz. Kişinin kıkırdak yapısının kalın olup olmadığı, deri yapısının inceliği, ameliyat sonrasında elde edilecek sonucu etkileyici unsurlardır.  Ameliyat sonrasında kişi hem istediği burna kavuşarak kendisini daha mutlu hisseder hem de sağlığına kavuşur. Operasyon, uzun ve sancılı bir süreç içermediğinden, ürkütücü görünmemektedir. Hasta ameliyattan sonraki 1 hafta içerisinde hasta eski sağlığına kavuşacaktır.

Burun estetiği operasyonu sağlık sorunları nedeni ile ya da estetik kaygılar nedeni ile tercih edilmektedir. Hastanın fiziksel yapısı ameliyatın neticesini etkileyici bir unsurdur. Bireyler, ameliyat sonrasında, uzmanın belirttiği konularda dikkatli ve özenli olmalıdırlar. Operasyonun başarılı olması kadar sonrasında gösterilen özende çok önemlidir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği