Burun Estetiği (Rinoplasti)

23 Ocak 2013 - 13:47

Burun Estetiği(Rinoplasti) 

Burun ameliyatı ya da burnun yeniden şekillendirilmesi olarak estetik cerrahi ameliyatlarında sık olarak kullanılan isimlerdir. Burun estetiği ameliyatlarında; burun istek doğrultusunda küçültülebilir ya da büyültülebilir. Burun ucu ya da burun kemeri şeklinde değişiklik yapılabilir, geniş olan burun delikleri daraltılabilir ya da burun ile üst dudak arasındaki açı değiştirilebilmektedir. Doğumsal ya da yaralanma sonucu gelişen deformiteler (şekil bozukluğu) düzeltilebilir ya da solunum işlevine ait problemler burun estetiği ile giderilebilmektedir.

Burun Estetiğine Uygun Olan Haller

Burun estetiği ameliyatı kişilerin dış görünüşünde değişikliği sağlar ve kişilerin kendilerine olan güvenlerini arttırır. Yalnız burun estetiği sonrasında görüntünün mutlaka istenilen gibi olacağı ve etraftaki insanların kişiye farklı davranacağı söz konusu olmayabilir. Burun estetiği ameliyatında karar kılmadan önce, ameliyatın neden olunmak istendiği ve burun estetiği ameliyatından ne beklendiğini kişi kendine sormalıdır. Birçok estetik cerrahi uzmanı buluğ çağına gelmiş gençlerin gelişim süreçlerinin tamamlanmasına kadar burun estetiği ameliyatının ertelenmesini tercih etmekteler. Erteleme süresi genç bayanlar için 14 ila 15 yaş civarı genç erkekler için daha geç düşünülmektedir. Burun estetiği ameliyatı kararı kişinin ailesi tarafından değil de, kendi hayatına geçirmek istemiş olduğu karar olduğundan emin olmak için işlemin yapılacağı genç bireylerin hem sosyal hem de ruhsal uyumu göz önüne alınmalıdır.

Burun estetik ameliyatı deneyimli cerrahlar tarafından yapıldığı zaman komplikasyonlar (istenilmeyen etkiler) az denilecek kadardır ve çoğu zaman önemsizdir. Her durumda komplikasyon mevcut olacaktır. Bu durumlar:

  • Enfeksiyon
  • Burun kanaması
  • Anesteziye karşı gelişen reaksiyon

Burun estetiği ameliyatından sonra çatlamış olan ufak kılcal damarlar, ince kırmızı noktacıklar şeklince deri yüzeyinde çıkabilir. Burun estetik ameliyatı, burun içerisinden yapılması nedeniyle ameliyat izi görünürlüğü söz konusu değildir.

Burun estetiği olmuş bazı ameliyatlarda ikinci bir ameliyat gerekebilir. Bu durum düzeltici, dar kapsam içeren ve çok daha basit bir işlemdir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği