Burun Estetiği Tarihi

12 Nisan 2014 - 16:01

Estetik ameliyatlar günümüzde kişilerin kendilerinde rahatsızlık duyduğu bölgeleri yeniden biçimlendirmek amacı ile yapılırken, aslında keşfediliş nedeni çok farklıdır. 2. Dünya savaşından önce cerrah Jacgues Joseph bazı Musevilerin belirgin burunlarını yeniden biçimlendirerek, onları nazi katliamından kurtarmıştı.

Aslında daha eskilere gidersek, roma imparatorluğu dönemimde, hırsızlar, suçlular ve ya eşlerine ihanet eden bayanlara ceza vermek amacı ile burunları kesilirdi. Kesilen burunlarının tedavisi ise alınlarından alınan deriler ile yapılırdı. Bu ceza yöntemi ile estettik kavramı başlamıştır. Aslında ceza vermek amacı ile yapılan bu işlem zaman içinde kılıf değiştirerek, bir yeniden biçimlendirme halini almıştır. Burun estetiği günümüzde çok farklı bir forma bürünerek, daha güzel görünme anlamında en önemli işlemlerden biridirBurun ameliyatı her ne kadar insanlar üzerinde bir korku yaratsa da, sonucunda güzel bir görünüm elde edileceğini bilmek cesaret vermektedir. Estetik ameliyatlar zor ve hassas konulardır. Çünkü kişilerin beklentilerine cevap vermek, onları memnun etmek gerekmektedir. Bu nedenle bu operasyonlardan önce operasyon geçirmek isteyen kişi ile uzun bir görüşme yapılmaktadır. Operasyon sonrasında kişinin memnuniyetsiz olması korkunç bir durum olacaktır. Cerrah, kişinin beklentisine göre çeşitli fotoğraflar ile, kişiye operasyon  sonrasında nasıl bir yüze sahip olacağını göstermeye çalışır. Birkaç alternatif çalışma gösterir. Burun estetiği internet sitelerinde incelendiğinde oldukça basite indirgenmiş şekilde anlatılmaktadır. Bu ameliyat esasen oldukça zor ve telafisi zor bir operasyondur. Geçmişte farklı bir nedenle ortaya çıkmış olan bu operasyon günümüze kadar çeşitli form değişiklikleri göstermiştir.

Günümüzde birçok kişi,  burnundan memnuniyetsiz olduğundan burun estetiği fiyatları konusunu  incelemektedir. Bu operasyonun ne amaçla başladığını ve günümüze kadar nasıl amaç değiştirdiğini sizlere anlatmaya çalıştık. Operasyon yaptırmak isteyenlerin, konuyu çok iyi araştırmaları, bu operasyona güven duymaları açısından önem arz etmektedir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği