Burun Estetiğinde Tasarım

03 Mayıs 2013 - 12:03

Burun estetiğinde tasarım yapılmadan önce burnun durumu hakkında detaylı bir muayene yapılması gerekmektedir. Burun estetiği yaptırmak içir karar almış bir kişiye detaylı şekilde yapılacak muayeneyle birlikte isteğe bağlı olarak burun modeli tasarımı da yapılmalıdır. Burun muayenesi hem burnun dış görünümü hem de burnun iç kısmındaki hava yollarını kapsayacak şekilde yapılmaktadır.

Burun estetiğinde tasarım aşaması burun cildinin yapısı, kemik, kıkırdak şekli, simetri durumu, burun ucunun pozisyonu, varsa burun içi sorunların araştırılması ile başlar. Tespit edilen sorunların giderilmesi için yapılabilecekler ve kişinin istekleri doğrultusunda yapılacak tasarım sonucu oluşacak yeni yüz görünümü bilgisayar ortamında kişiye gösterilir. Burun estetiği sırasında burnun dışı kadar içindeki burun tıkanıklığı, nefes alma zorluğu, iç kemik ve kıkırdaklarda eğrilik, burun etlerinin durumu da değerlendirilmeye alınarak ideal burun tasarımı yapılır. Burun estetiği öncesinde kişinin yüzüne yakışacak burun modelini belirlemek için mutlaka kişiye özel bilgisayarlı tasarım yapılarak gösterilmesi gerekir. Yüze uygun burun şeklinin tasarımı için yüzün genel şekli esas alınırken alın, yanaklar, dudaklar, çenenin şekli ile uyumlu bir burun modeli oluşturmak gerekir. En ideal burun, yüz hatları ile uyum içinde, aynı zamanda doğal görünen ve estetik olduğu belli olmayan burundur. Burun estetiği ameliyatlarından elde edilecek en iyi sonuç doğal görünümdür. Doğal görünümün burun estetiği ameliyatı tasarımlarında daima ön planda tutulması gerekmekte ve kişiye özel tasarım yapılırken bu durum kendisine iletilmelidir. İyi bir burun estetiği ameliyatı sonrası burun hem güzel olmalı, hem de estetik olduğu başkaları tarafından kesinlikle anlaşılmamalıdır.

Burun estetiğinde tasarım yapılırken bayanlarda zarafet ön plana çıkarken, erkeklerde erkeklik karakterine yakışması dikkate alınmaktadır. Yapılan ve başarıyla uygulanan tasarım ile çok güzel sonuçlar alınmaktadır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği