Burun Estetiğini KBB Doktoru mu Plastik Cerrah mı Yapmalı ?

05 Eylül 2012 - 23:03

Burun estetiği operasyonu hem KBB uzmanları tarafından hem de plastik cerrahlar tarafından yapılabilmektedir. KBB uzmanları ihtisasları boyunca birçok burun ameliyatına tanık olurlar ancak bu ameliyatların çok büyük bir yüzdesi nefes alma problemini gidermek amacıyla yapılan müdahalelerdir. Burun içini ilgilendiren problemler burun dışındaki şekle dokunulmadan düzeltilebilir. Eğer şikayetiniz yalnızca nefes alamamak ise ameliyatınızı KBB doktorunun gerçekleştirmesi ideal olandır.

KBB uzmanlarının  aksine Plastik Cerrahların ihtisas dönemlerinde gördükleri ameliyatların çok büyük bir yüzdesi estetik amaçlıdır. Ancak estetik amaçla ameliyat edilen hastaların çoğunda burun içi eğriliklerini de düzeltmek gerekeceği için Plastik Cerrahlar bu ameliyat üzerinde de uzmanlaşırlar. Yani dış görünümü düzeltirken içteki soruna da müdahale etmek durumundadırlar. Bu açıdan bakıldığı zaman Plastik Cerrahlar daha avantajlıdır. Yapılabilecek en iyi yöntem ise burun içinde sinüzit, burun kemiği ve et gibi sorunlar mevcutsa, yani aynı seansta birden fazla sorunun giderilmesi durumu söz konusu ise KBB uzmanının da ameliyata dahil olmasıdır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

rahim filmi Kadın Estetik Cerrah Trüf Mantarı Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Burun Estetiği Fiyatları Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Burun Estetiği Fiyatları Ankara Burun Estetiği