Burun Estetiğinin Operasyonu

07 Şubat 2013 - 16:14

Burun estetiği, cerrahinin en güzel konusudur. İlaçlar sayesinde ağrı çok fazla hissedilmemektedir. Burun estetik operasyonu kişinin kendisi ile bilgisayarlı ortamda resimlerine bakılarak karar verilir. birlikte verdiğiz kararla lokal anestezi ile küçük uygulamalarla bir plan ortaya çıkıyor. Plan oluştururken adayın fikirlerini ön planda tutmak gerekir.

Operasyon sırasında birçok yöntem birleştirilerek, adayın yüzüne en çok yakışan burun görünümü saptanır. uygulanılacak işlere göre genel veya lokal anestezi seçilebilir.

Burun operasyonun yapılış süresi 1 veya 2 saattir. Operasyondan 3 veya 4 saat sonra veya 1 gün sonra hasta taburcu edilebilir. Ameliyattan dolayı şişme ve morluklar görülebilir. 3 veya 4 gün için de hafif iyileşmeler başlar. Ameliyattan 1 hafta sonra iş başı yapılabilir.1 ay süresince zorlayacak sporsal faaliyetler, gözlük kullanmak yasaktır. Sigara ve alkolden uzak durmak gerekir. Operasyondan sonra solaryuma girmeye ve güneşlenmeye özen göstermek gerekir.1 ay sonra bütün sporsal faaliyetler yapılabilir. Burun estetiği ameliyatından kesin sonuç alınabilecek zaman 1 veya 1,5 yıldır.

Burun estetiğinin amacı; burnun eğri, kemerli, büyük veya küçük görünümünün değişimi ile burnun yüze yakışacağının hedeflenmesidir. Bu durumun süresi ve nasıl şekillendirileceği, kıkırdak ve dokuların uygunluğu, operasyonu yapacak doktorun muayenesinden sonra anlaşılır.

Burun estetiğinin yapılabilmesi için gerekli olan özellikler…

  • Yüze bakıldığında geniş ve uzun ise,
  • Burun kemiği darbe almış veya eğri ise,
  • Yandan bakıldığında burun ucu üst dudağa doğru düşük ise,
  • Nefes alabilme sorunu var ise,
  • Yüze bakıldığında burnun üst dudakla açısı dar veya geniş ise,

Bu gibi durumlarda burun estetiği operasyonu gerekli görülür.

Burun estetik yaşı kızlarda 15 – 16 olurken erkeklerde 1 – 2 yıl kadar daha uzayabilir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği